Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 16 720.

Zaregistrovat se

10.09.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 10.09.2020: Česká zbrojovka chystá IPO, velký exit Socialbakers a pandemie opět přituhuje

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Situace okolo koronaviru se teď mění doslova každý den. Ode dneška nezapomeňte, že už roušky ve vnitřních prostorách platí úplně všude a v celé zemi. Děti pravděpodobně s takovou do konce září budou už zase doma. Chce se mi říct "brace for impact", maličko jsme usnuli na vavřínech, tak aby ten podzim nakonec i pro ekonomiku nebyl horší než jaro. Úspěšný den Vám přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Nejlepší motivace k dosažení finanční nezávislosti? V noci budete spát klidně jako dítě. 

BURZA SVĚT

 Zlato +0.65 % (1,955.80 USD) 

 S&P 500 +2.01 % (3,398.96)

 Ropa +2.97 % (37.85 USD) 

 Nasdaq +2.71 % (11141.56)

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte Capital Panda, TopForex a FinTag.cz.

Zoom (ZM) +11.05 % (389.65 USD)
Technologické akcie včera odmítly další pokles a vydaly se rozhodně vzhůru. Mimo Teslu či americké tech-giganty si citelnou korekci výprodejů o více než 11 % připsal i Zoom.

Slack (WORK) -13.92 % (25.24 USD)
Slack v letošním Q2 nedokázal i přes pandemii akcelerovat svůj růst a naopak oproti Q1 zpomalil. Investoři se začínají obávat, že houstnoucí konkurence si vybírá svou daň.

Skupina Pražská burza (29 sledujících) 
Přijďte diskutovat s dalšími uživateli o dění na Pražské burze.
Diskutovat! >>

GRAF DNE

Porovnání počtu nových případů COVID-19 na milion obyvatel mezi ČR a již od jara vychvalovanou Jižní Koreou. Aneb takové to, když máte plán a zvládáte trasovat, nebo o tom jenom mluvíte, ale reálně neumíte vytvořit ani slušný krizový plán.

SLOVA DNE

„S ohledem na naše plány na další růst a rozvoj věříme, že dokážeme sehrát zásadní roli v očekávané konsolidaci segmentu ručních palných zbraní a stát se klíčovým partnerem pro ozbrojené složky a uznávanou prémiovou značkou v Evropě a Spojených státech amerických. Chystaná veřejná nabídka akcií nám pomůže získat finanční prostředky na realizaci našich růstových plánů, zatímco investorům nabídne možnost být jejich součástí.“

Předseda představenstva České zbrojovky Group Lubomír Kovařík včera v rámci zveřejnění výsledků za letošní 1. pololetí oznámil záměr společnosti vstoupit na burzu a nabídnout investorům nové akcie v hodnotě 75 milionů eur.

ČÍSLO DNE

5 + 1 + 5000 Kč

Vládní předvolební kampaň konečně dostává jasné obrysy. Důchodci (nad 60 let) dostanou 5 roušek, respirátor a jednoho T. G. Masaryka v obálce s nápisem "rouškovné". A to by bylo, aby to malému českému člověku ke štěstí a věčné lásce k Andrejovi nestačilo!
 
BLESKOVĚ

▶ Startup Socialbakers dosáhl úspěšného exitu. Českou firmu kupuje v "jedné z historicky největších transakcí svého druhu na českém startupovém trhu" americká společnost Astute. Dle nepotvrzených informací má obchod hodnotu jednotek miliard korun.

▶ Americký módní řetězec Gap chystá expanzi na československý trh. Ještě tento měsíc zahájí provoz e-shop a následovat budou kamenné prodejny v obou zemích.

▶ "Rozvod" Apple a Epic Games eskaluje. Zatímco výrobce iPhonů nově u soudu požaduje náhradu za ušlý zisk z prodejů na App Store, Epic hráčům Fortnite vzkázal, že se do hry již skrz přístroje Apple nebudou moci přihlásit.

 Biotechnologická firma AstraZeneca pozastavila globální klinické testy své vakcíny. V Británii se totiž u jednoho člověka po aplikaci vakcíny rozvinula nevysvětlitelná nemoc

Německo a Belgie zařadily ve světle rapidních nárůstu nových případů COVID-19 z posledních dní Prahu do tzv. červené zóny neboli na seznam rizikových oblastí. Němci opouštějící Prahu mají na výběr: test, nebo karanténa. Belgičané musí do karantény.
 
FOTO DNE

Apple v singapurské Marina Bay, kde se za normálních okolností jednou ročně prohánějí i monoposty Formule 1, otevřel svůj vůbec první "plovoucí Apple Store", jež každým coulem hýří minimalismem a futurismem.

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.