03.10.2020 2 minuty čtení

Tohle oblíbené rčení mileniálů o vysněné práci je podle šéfa Applu naprostá kravina

Šéf technologického giganta Apple Tim Cook měl v loňském roce proslov k absolventům Tulane University v New Orleans a jeho slova byla jasná a přímá.

Jistě se k vám už někdy dostal citát, který má neznámého autora, ale už nějaký ten pátek úspěšně koluje mezi lidmi: „Najděte si takovou práci, která vás bude opravdu bavit, a už nikdy v životě nebudete muset pracovat.“

Právě touto větou se utěšují všichni ti, kteří neustále mění zaměstnání nebo začínají stále nové a nové projekty, přičemž doufají, že jakmile narazí na onu vysněnou práci, začne jedna dlouhá, nikdy nekončící dovolená. Ano, často jsou těmito lidmi mileniálové, jejichž frekvence měnění práce je historicky bezprecedentní.

A možná si něco takového říkali také absolventi Tulane University v americkém New Orleans, dokud jim ovšem nepromluvil do duše CEO slavné firmy Apple.

„Existuje rčení, které říká, že když děláte to, co milujete, už nikdy ani jeden den nebudete pracovat. V Applu jsem zjistil, že je to kravina,“ překvapil přítomné studenty Cook.

Studentům také následně vysvětlil, co ho k tomu poznání dovedlo.

„Když objevíte to, co milujete, budete nakonec pracovat mnohem víc, než jste si kdy dokázali představit. Pouze vám nástroje ve vašich rukách budou připadat lehčí,“ vysvětlil Cook

Kromě toho však známý CEO mluvil o tradičních věcech jako pokoře, vděčnosti a péči o komunitu a rodinu. A také o tom, aby studenti nikdy nezapomněli na to, odkud pochází, a aby se nebáli velkých výzev.

„Neztrácejte čas problémy, které už byly vyřešeny. Nikdy se nespokojte s tím, co říkají jiní, že je praktické. Raději vypusťte svou vlastní loď na rozbouřené moře,“ doplnil Cook.

Podívejte se na celý proslov Tima Cooka k absolventům Tulane University:

 

#timcook #apple #proslov #inspirace #motivace #kariera #prace #hardwork

Hodnocení: +31
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Nejen tito studenti dostali neskutečnou “nefér výhodu”, když jim to vysvětli zrovna boss Applu. Sám jsem ve srovnání s mladší generací asi ”vykopávka”, protože mám jednoho stejného zaměstnavatele už od roku 2001. Byla to moje volba, blížím se vytyčenému cíli, a vlaječku na rameni jako příslušnost k ozbrojeným silám nosím vždy s hrdostí.

    0