09.09.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 09.09.2020: Krutý výprodej ropy, paní Maláčová opět perlí a o Snowflake má zájem i Buffett

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Psal jsem to tady v newsletteru asi minulý týden a zřejmě se to začíná vyplňovat: Pokud si připustíme, že letošní růst technologických společností z velké části žádný pádný důvod neměl, nemůžeme dnes hledat racionální důvody pro to, proč technologie pádí na jih. Chcete důvod? Většina vystrašených zelenáčů to zabalí za market při prvním začervenání, ostatní vykopne stop-loss. Úspěšný den Vám přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Spořte, dobře jezte, dobře spěte, pořádně cvičte a mnoho vašich problémů rázem zmizí. 

BURZA SVĚT

 Zlato +0.31 % (1,940.30 USD) 

 S&P 500 -2.78 % (3,331.84)

 Ropa -7.27 % (36.88 USD) 

 Nasdaq -4.11 % (10847.69)

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte FinTag.cz, Virtual Property a Energy financial group.

Nikola (NKLA) +40.79 % (50.05 EUR)
Dnes je to s úspěchy a neúspěchy vcelku jasné. Nikolu poslala oznámená dohoda o vstupu GM do společnosti a vzájemné spolupráci do oblak.

Tesla (TSLA) -21.06 % (330.21 EUR)
No a Tesle ublížily mediální spekulace o důvodech růstu jejich akcií do té míry, že se výprodeje pomalu a jistě nabalují jako sněhová koule. Domeček z karet...

Skupina Pražská burza (28 sledujících) 
Přijďte diskutovat s dalšími uživateli o dění na Pražské burze.
Diskutovat! >>

GRAF DNE

Dle Bank of America za sebou hodnotové akcie mají nejhorší dekádu v historii.

SLOVA DNE

„Když už máme schodek půl bilionu, tak si příspěvek důchodcům můžeme dovolit.“ - Jana Maláčová, ministryně práce a sociálních věcí

Dnes nejde jinak, paní ministryně už by si fakt měla do kádru pořídit někoho, kdo ekonomice opravdu rozumí a bude jí radit, co může a nemůže na veřejnosti říkat. Pan Kalousek má nabitou další citaci, která zní hloupě i bez jeho přičinění.

ČÍSLO DNE

36.13 $

Ropa během včerejšího obchodování dočasně propadla až na cenu 36.13 dolaru za barel, což je nejnižší cena černého zlata za poslední 3 měsíce. Za výprodejem stojí hlavně obavy z toho, kolik ropy koronavirem poškozená světová ekonomika reálně potřebuje.
 
BLESKOVĚ

▶ Ode dneška v Praze začínají platit nová koronavirová opatření. Nezapomeňte roušku, nově je povinná v obchodech, obchodních centrech i na poště. Restaurace a bary musí mezi půlnocí a šestou ranní mít zavřeno.

Finská vláda začala ve velkém skupovat akcie Nokie. Snaží se tak telekomunikační firmu bránit před vlivem USA, které již vyjádřily zájem získat ve firmě podíl. Bravo, Evropa si musí vlastnictví 5G technologií hlídat.

▶ Cloudový startup Snowflake se chystá na své IPO, jež patří k nejočekávanějším letošním vstupům na burzu. Mezi nákupci akcií budou i Salesforce či Berkshire Hathaway. Valuace společnosti by dle odhadů mohla dosáhnout až necelých 24 mld. $.

 Apple navzdory dřívějšímu avizování, že letošní nový iPhone dorazí se zpožděním, naplánoval na 15. září event. Že by nějaké nové produkty v předstihu?

Levným hypotékám u nás zřejmě zvoní umíráček. Pro banky je nyní mnohem nákladnější získávat na půjčky na bydlení finance a trápí je i hrozba růstu inflace.
 
FOTO DNE

Letošní Burning Man probíhá místo v nevadské poušti online ve VR. A i ostřílení návštěvníci této akce jsou z letošní alternativy dle svých slov nadšení!

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty