07.09.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 08.09.2020: Česká herní legenda zvažuje IPO, velryba SoftBank a elektromobily nám voní

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Tchaj-wan, resp. tamní firma Autoland ČR věnuje 5 výrobních linek na roušky, jež jsou schopny produkovat 150 roušek za minutu. Očekávám, že z Číny brzy dorazí varování, že nasazení roušek z těchto strojů bude otevřenou provokací a každý vinný Čech za ni zaplatí tu nejvyšší cenu. Úspěšný den Vám přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Naučte své děti investovat. Můžete jim navždy změnit život. 

BURZA SVĚT

 Zlato +0.02 % (1,934.60 USD) 
🡺 S&P 500 +0.00 % (3,426.96)

 Ropa -1.76 % (39.07 USD) 
🡺 Nasdaq +0.00 % (11313.13)

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte FinTag.cz, BH Securities a Saxo Bank.

Volkswagen (VOW3) +4.74 % (149.78 EUR)
CEO Volkswagenu Herbert Diess včera dementoval informaci, že se VW v rámci svého navyšování produkce elektromobilů chystá navázat užší spolupráci s konkurenční Teslou.

Nokia (NOKIA) -3.27 % (3.64 EUR)
Finská telekomunikační společnost prohrála se Samsungem souboj o kontrakt na dodávku nového 5G vybavení pro americký Verizon v celkové hodnotě 6,6 miliardy dolarů.

Skupina Pražská burza (27 sledujících) 
Přijďte diskutovat s dalšími uživateli o dění na Pražské burze.
Diskutovat! >>

GRAF DNE

Cena Bitcoinů vs počet adres, které vlastní minimálně jeden celý Bitcoin. Jeden by čekal, že jich bude víc než 800 000.

SLOVA DNE

„Vyhodnocujeme a zvažujeme nyní víceré možnosti budoucího vývoje společnosti. Potenciální IPO je jednou z těchto možností.“

Tohle by bylo další zajímavé IPO! České herní studio Bohemia Interactive (Operace Flashpoint, ArmA, DayZ, Take on Mars) dle jeho šéfa Marka Španěla aktuálně zvažuje v rámci dalšího rozvoje společnosti i případný vstup na burzu

ČÍSLO DNE

1477

Češi pomalu a jistě přicházejí na chuť elektromobilům. Letos se jich u nás od ledna do srpna prodalo 1477, tedy trojnásobek loňských prodejů za stejné období.
 
BLESKOVĚ

NKÚ zopakoval své obavy o vývoj státního rozpočtu. Dle ředitele úřadu Miloslava Kaly je aktuální rozpočet na krizi připraven hůř než ten v roce 2008. Chybí ambiciózní příjmy.

Španělsko se stalo první evropskou zemí, v níž celkový počet odhalených případů koronaviru překonal 500 000. Druhá Británie hlásí přes 350 000 případů.

▶ Akcie největšího čínského výrobce čipů SMIC včera na hongkongské burze ztratily 23 % kvůli obavám, že se firma stane další obětí americko-čínské obchodní války.

 Propad o více než 7 % zaznamenaly i akcie SoftBank. Může za to odhalení Financial Times, dle kterého japonský konglomerát prováděl masivní, rizikové opční sázky na akcie technologických gigantů. Masajoši Son je koukám i na burze nadále tak trochu střelec.

Nízké ceny ropy, kterou dolů tlačí mimo jiné malá čínská poptávka, začínají přidělávat vrásky v Perském zálivu. Potíže s veřejnými financemi na štědré státní výdaje již řeší např. Kuvajt, který získává 90 % příjmů právě z ropy.
 
FOTO DNE

Přehledný vývoj akcií Johnson & Johnson v letech 1983 - 2013. Co z něj vyplývá? Že byste se vždy měli zaměřovat na silné stránky hlavního byznysu společnosti, nikoliv na cenové fluktuace jejich akcií. Johnson & Johnson by letos měl dosáhnout 7,87 $ EPS a v příštím roce chce vyplatit dividendu ve výši 4,04 $ na akcii (DPS).

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty