07.09.2020 3 minuty čtení

Týdenní burzovní výhled: podle VIXu jsme stále v bear marketu

VIX je na nejvyšší úrovni při porovnání s hodnotou indexu SP500! Zpět do downtrendu může trhy dostat koronavirus nebo riskantní chování SoftBank.

VIX je na nejvyšší úrovni při porovnání s hodnotou indexu SP500! Zpět do downtrendu může trhy dostat koronavirus nebo riskantní chování SoftBank.

V minulém týdnu jsem rozebral to nejdůležitější, co potřebujete vědět k daňovému přiznání a ke zdanění zisků z tradingu a investování. Celý článek je ZDE.

Na konci týdne se nám také podařilo zavřít profit na cukru, o kterém jsem se rozepsal ZDE.

Týdenní videokomentář

 

Celý článek najdete na Tradecz.cz

 

Burzovní výhled

Máme za sebou týden, ve kterém se oči investorů upínaly především na páteční NFP report spolu s mírou nezaměstnaností v USA. Report NFP nedopadl nejhůře a nezaměstnanost měla trhy vystřelit znovu až na Měsíc.

Nezastavitelný růst se ovšem nekonal a na vině bylo hned několik aspektů. Jednak na akciových trzích dozníval čtvrteční výprodej, způsoben především výběrem profitů na technologických akciích, ale ani zprávy kolem koronaviru a podpory nezaměstnanosti ve Spojených státech na klidu investorů nepřidaly.

 

V tomto týdnu před námi není žádný takový významný fundament (jako NFP nebo FED), o to více se pravděpodobně na povrch dostane růst nakažených v Evropě, ale i v Indii a údajně i ve 22 státech Spojených států amerických.

Neměly by nám uniknout ani blížící se volby ve Spojených státech a pravděpodobně i další hledání viníka stovek tisíců mrtvých v USA kvůli Covid-19. Vztah mezi USA a Čínou je i nadále na bodu mrazu a sám americký prezident Donald Trump se nechal již několikrát slyšet, že se svým čínským protějškem nechce vůbec mluvit. Čína si dělá nepřátele v USA, Kanadě, Austrálii, Indii i v mnoha zemích Evropy...

 

Index VIX roste a dostává se na hodnoty, na které jsme zvyklí v medvědí fázi trhu. Warren Buffett investuje i nadále do těžaře zlata a SoftBank sází vše na růst US technologických akcií...

Celý článek najdete na Tradecz.cz

 

Technika

Pro rozbor technickou analýzou jsem si tentokrát vybral trh US500 (SP500), který bude zřejmě nejsledovanějším instrumentem i v tomto týdnu.

Výprodeje v posledních dvou dnech minulého týdne vedly k retestu předchozí ATH a reakci na silný support. V případě dalšího poklesu lze hledat podporu na ceně kolem 3 250 bodů.

 

Bylo by škoda opomenout i další trhy, jako např. komodity (ropa a zlato), měny (USD) nebo crypto. Právě kryptoměny jsou opět velmi skloňovány, a to především díky stále větší korelaci se světovými trhy. Prozatím se Bitcoin nechová jako bezpečný přístav, kam by investoři uschovávali své prostředky před padajícím akciovým trhem. Na druhou stranu, při posledním panickém výprodeji v březnu 2020, oslabilo také zlato.

 

#tradecz #petrplechac #burza #forex #kryptomeny #bitcoin #VIX #investice #koronavirus

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.