Vystřelte své investice ke hvězdám!

Staňte se členem komunity Warengo a naučte se pracovat se svými financemi jako Warren Buffett. Je nás už 16 746.

Zaregistrovat se

06.09.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 07.09.2020: Prezident opět perlí, Wall Street dnes stojí a skupina Arca v problémech

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý víkend.

Dobré ráno! Klíčoví politici stále mlčí, tak si to pojďme říct aspoň tady - druhá vlna epidemie koronaviru už tady s největší pravděpodobností je, denní přírůstky nových případů to aspoň jednoznačně ukazují. Tak na to myslete nejen ve vztahu ke svým blízkým, ale i svému okolí. A jeden tip: Rouška ještě během pandemie nikoho nezabila, koronavirus už pár lidí ano. 😉 Úspěšný vstup do nového Vám přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Být klidným uprostřed bouře je nesmírně náročné. Na trzích tak ale můžete přijít k nesmírnému bohatství. 

BURZA SVĚT
 

 Zlato +0.16 % (1,940.90 USD) 

 S&P 500 -0.81 % (3,426.96)

 Ropa -4.50 % (39.51 USD) 

 Nasdaq -1.27 % (11313.13)

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte FinTag.cz, BH Securities a Saxo Bank.

Xiaomi (XIACY) +8.04 % (16.00 USD)
Xiaomi navzdory na první pohled slabším Q2 výsledkům čile roste. Reálně se totiž společnosti vyjma Indie daří slušně prodávat své telefony napříč celým světem.

Novavax (NVAX) -9.76 % (92.93 USD)
Biotech akcie v pátečním všeobecném výprodeji opět vévodily předním příčkám. Tenhle horký fenomén začíná hodně rychle chladnout.
 

Skupina Pražská burza (27 sledujících) 
Přijďte diskutovat s dalšími uživateli o dění na Pražské burze.
Diskutovat! >>

GRAF DNE

Další statistika EU, v níž se nám daří stoupat vzhůru. Podobně jako v případě inflace však nejde o nic záviděníhodného. Platíme nyní za nedostatek promořenosti populace na jaře a v létě? A je čas na nějaká další opatření?

SLOVA DNE

„Hodnotím to jako klukovskou provokaci. Není důvod, aby se nadále účastnil porady ústavních činitelů."

Miloš Zeman se poprvé vyjádřil k cestě předsedy senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan. Takže od nynějška má druhý nejvyšší ústavní činitel naší země "zákaz" vstupu na zahraničněpolitické porady předních státních činitelů. Protože k čemu dialog že jo?

ČÍSLO DNE

91 723

Počet nových případů COVID-19 v Indii včera již druhý den v řadě překonal 90 000. Nedělních 91 723 je novým absolutním denním rekordem na jednu zemi. Země doposud odhalila přes 4,2 mil. případů a je tak druhá na světě za USA.
 
BLESKOVĚ

▶ Investiční skupina Arca Capital není schopná splatit svým věřitelům směnky a dluhopisy. Majoritní akcionář Rastislav Velič to přiznal slovenskému Denníku E. Arca od začátku června dělá před věřiteli mrtvého brouka, v září chce soud požádat o oddlužení.

▶ Dnes v USA slaví státní svátek Labor Day, tak nezapomeňte, že dveře Wall Street zůstanou zamčené.

Čínský svaz výrobců automobilů očekává, že tamní automobilový trh - největší na světě - čeká v následujících pěti letech jen mírný růst.

 Akciový index S&P 500 si chce opět vylepšit svůj profil. Vyhodí proto společnosti H&R Block, Kohl's a Coty, které nahradí Etsy, Teradyne a Catalent. Kde je Tesla? Ony se ty indexy stejně mění každou chvíli, aby vypadaly hezky. Musk se dočká.

Volkswagen šlape do EV segmentu naplno a dle jednoho ze svých předním představitelů Bernda Osterloha by v produkci elektromobilů a softwaru mohl již brzy kapacitně předstihnout americkou Teslu.
 
FOTO DNE

Tak tenhle mazlík od NuScale je první modulární jaderný reaktor na světě, jež obdržel v USA certifikaci a může začít být oficiálně využíván v rámci plánování energetických projektů. Zásadní milník pro americký jaderný průmysl.

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.