06.09.2020 2 minuty čtení

Výnosy na dolaru jsou pryč, říká Jaromír Šindel ze Citibank

US ekonomika se může po krizi postavit na nohy dříve než ta evropská. Reálné výnosy na dolaru jsou ale nyní pryč. Říká to hlavní ekonom Citibank pro ČR, SR a Slovinsko Jaromír Šindel ve videorozhovoru ABCD investora, jehož je Fintag.cz partnerem.

Jaromír Šindel, který od srpna 2007 zastává funkci hlavního ekonoma Citibank Europe pro Českou republiku, Slovensko a Slovinsko, stejně jako ostatní ekonomové těžko predikuje budoucí vývoj. Podle něj ho určí dvě skutečnosti. První bude další šíření nákazy covid-19 a schopnost ekonomik absorbovat vypnutí z letošního jara.

„Firmám a lidem, některým více jiným méně, chybí peníze v peněženkách. Ta ziskovost firem se propadla. […] Také uvidíme, jak dlouho vydrží děti ve školách. Efektivita firem se totiž bude odvíjet od toho, zda děti budou chodit do školy,“ říká ekonom Citibank Europe Jaromír Šindel v ABCD investora.

Jaromír Šindel hodnotí USA a Evropu

Upozorňuje, že z hlediska globálního pohledu na ekonomiku se může ukázat, že USA se i přes vysoký počet nakažených a obětí s dopady krize covid-19 vyrovnají lépe než Evropa. Už třeba kvůli tomu, že počty nakažených a obětí v Evropě opět rostou. A rozdíly mezi počty nakažených se stále zmenšují.

„Čekáme menší propad ekonomiky v USA než v Evropě. V našich predikcích ta Amerika nevychází úplně špatně,“ říká Jaromír Šindel.

Podle něj je sice pravda, že trh práce v USA nyní zažívá krušné časy, ale na rozdíl od evropského trhu tím dokazuje i svoji větší pružnost.

„Zároveň není uspán podporami typu Antivirus či kurzarbeit,“ upozorňuje.

Zdravotnické systémy a vývoj v Číně

Problémy Jaromír Šindel očekává zejména v zemích, ve kterých není na dobré úrovni...

Celý článek a videorozhovor je na: https://www.fintag.cz/2020/09/06/vynosy-na-dolaru-jsou-pryc-rika-jaromir-sindel-ze-citibank/

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.