04.09.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 04.09.2020: Nervózní předvolební Wall Street, superhrubé zadlužení a postříkaný Beneš

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Vláda zvažuje prodloužení programů Covid Lázně, Covid Kultura a Covid Sport. Zároveň by měly vzniknout podobné programy pro hotely a další součástí cestovního ruchu. Problém je, že se o pomoc hlásí stále další a další sektory a reálně všem pomoci nepůjde. Jsem zvědav, kdy, kde a jak tohle rozdávání skončí. Úspěšný den Vám přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Váš potenciál je aktivum. Jste de facto long svůj vlastní potenciál. Jak výhodná investice to bude? 

BURZA SVĚT
 

 Zlato -0.38 % (1,937.40 USD) 

 S&P 500 -3.51 % (3,455.06)

 Ropa -0.55 % (41.28 USD) 

 Nasdaq -4.96 % (11458.10)

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte FinTag.cz, BH Securities a Platon Finance.

Apple (AAPL) -8.01 % (120.88 USD)
Tak tolik k výhodnému splitu, který vám bezdůvodně akcie vynese do nebe. Hezký důkaz toho, jak strmý tenhle propad může být a bude. Stojíme na hodně křehkých základech.

NVIDIA (NVDA) -9.28 % (520.62 USD)
Stejně jako je velká část dosavadního akciového růstu ničím nepodložená, je potřeba počítat s tím, že i skvělé firmy budou jednoho krásného dne bezdůvodně padat.
 

Skupina Pražská burza (26 sledujících) 
Přijďte diskutovat s dalšími uživateli o dění na Pražské burze.
Diskutovat! >>

GRAF DNE

Počet nezaměstnaných pobírajících nějakou formu státní podpory minulý týden v USA opět vzrostl. Tady to na nějaké kvapné zotavení rozhodně stále nevypadá ani omylem.

SLOVA DNE

„Nacházíme se pouhých 60 dní od voleb a někteří investoři by se během tohoto období mohli snadno stát vystrašenými.“

Expertka na investiční strategii společnosti J. Hancock Investment Management Emily Roland včera poznamenala, že s blížícími se volbami by investory neměly překvapovat volatilní výkyvy nálad na trzích ve stylu včerejších výprodejů na Wall Street.

ČÍSLO DNE

70 000 000 000 Kč

Takové to, když zrušíte superhrubou mzdu, aby se šéf mohl kasat v kampani, jak dělá všechno strašně moc pro lidi, ale už si stejně jako paní Schillerová zapomenete připravit plán na to, jak těch ušlých 70 miliard Kč ročně nahradit. Tak co s tím, zase si půjčím ne?
 
BLESKOVĚ

▶ Na včerejší obchodování bude hodně rychle chtít zapomenou nejen Nasdaq, ale i bitcoin. Populární kryptoměna včera sletěla až na 10 000 $. Je libo "buy the dip"?

▶ Dle Svazu dovozců automobilů se letos v ČR za 8 měsíců prodalo meziročně o 25 % méně aut. Německo hlásí pokles registrací vozů za srpen o pětinu.

▶ Spojené státy čelily v červenci největšímu deficitu zahraničního obchodu za posledních 12 let. Rekordní nárůst dovozu navýšil deficit na 18,9 % neboli 63,6 mld. $.

 Na Londýnské burze se chystá největší IPO za poslední více než rok. Pro 1,2 mld. $ si tam vyrazí britská e-commerce společnost The Hut Group.

10 nejbohatších technologických magnátů během včerejška díky největšímu propadu amerických akcií za poslední 3 měsíce přišli o 44 mld. $. Nejvíc ztratili Jeff Bezos (9 mld. $) a Elon Musk (8,5 mld. $), který spadl zpět za Zuckerberga.
 
FOTO DNE

Sorry jako, ale vším bychom se zase z té Ameriky inspirovat nemuseli, co říkáte? Kdy budou tihle myslitelé sprejovat na automobily "vrah, znečišťuje životní prostředí!"?

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty