5 minut čtení

Společnost Canon rozšiřuje řadu tiskáren s technologií UVgel o nový stroj Océ Colorado 1650

Společnost Canon uvádí na trh novou tiskárnu Océ Colorado 1650, která rozšiřuje modelovou řadu velkoformátových zařízení pro tisk z role na roli využívajících technologii UVgel. Nový stroj bude používat flexibilní inkousty a technologii Océ FLXfinish

Nová 64palcová produkční tiskárna vychází z kvalit, kterými se pyšnily tiskárny Océ Colorado 1640. Zaručuje poskytovatelům tiskových služeb optimální výkonnost při produkci velkých objemů. Poradí si s aplikacemi, jako jsou samolepicí vinyly, tapety, plátna, soft signage dekorace a grafika osvětlovaná zepředu nebo prosvětlovaná zezadu, které vyžadují vysokou flexibilitu pro rámování a montáž.

Tiskárny Océ Colorado 1650 využívají novou verzi inkoustů Canon UVgel, která je navržena pro maximální univerzálnost s využitím zvýšené „roztažnosti“ každé vytvrzené kapičky inkoustu. Výstupy z tiskárny lze rychle ohýbat a skládat pro aplikaci soft signage dekorací, aniž by hrozilo nebezpečí popraskání tisku. Je proto skvělou volbou pro poskytovatele tiskových služeb, jejichž výstupům dominují plakáty, podlahová grafika a maloobchodní dekorace nebo potisky automobilů, které vyžadují naprostou jistotu v oblasti výkonnosti. Výhodou je také zkrácení doby před následným zpracováním, protože výtisky produkované technologií Canon UVgel jsou okamžitě zaschlé.

Tiskárny Océ Colorado 1650 kromě toho využívají i nový přístup k vytvrzování zářením diod LED s názvem Océ FLXfinish, který uživatelům umožňuje volit mezi matným nebo lesklým tiskem při každém tisku. Dovolují tak dosáhnout různých estetických povrchových úprav bez nutnosti měnit inkousty nebo média. Lesklá povrchová úprava zaručuje vizuální působivost aplikací, jako jsou bannery nebo postery, matný vzhled je obzvláště atraktivní při vnitřních aplikacích vysoké kvality osvětlovaných umělým osvětlením, jako jsou tapety nebo materiály pro reklamní stojany špičkové kvality.

Technologie Océ FLXfinish také umožňuje tisknout na porézní média, jako jsou nekoutované papíry, i na měkké textilní materiály pro maloobchodní dekorace a ve vypínacích rámech. Zaručuje, že každá kapička inkoustu bude fixována okamžitě po vystříknutí a nebude absorbována do substrátu.

Modelová řada tiskáren Colorado se vyznačuje přesným polohováním, což zajišťuje prakticky dokonalou registraci při oboustranném tisku, a také tisk na vnější povrch u médií navíjených tiskovou stranou dovnitř, což ještě víc posiluje produktivitu a univerzálnost.

Michele Tuscano, vicepresident společnosti Canon EMEA pro velkoformátový tisk, vysvětluje: „Když jsme v roce 2017 uváděli na veletrhu FESPA tiskárnu Océ Colorado 1640, byli jsme přesvědčeni, že naše technologie Canon UVgel vytvoří platformu pro rozsáhlou rodinu zařízení, která byla navržena tak, aby zákazníkům poskytovala optimální spojení vysoké produktivity, širokého barevného gamutu, velkého rozsahu aplikací a nízkých pořizovacích i provozních nákladů. Kladné ohlasy od zákazníků a partnerů nás vedly k dalšímu dvouletému výzkumu a vývoji, na jehož konci stojí další 64palcoáé tiskárna. Maximalizuje velmi oblíbené produkční vlastnosti technologie gelového inkoustu, a přitom zlepšuje použitelnost pro média a nové aplikace, například samolepicí vinyly, které tvoří stále více výstupů.“

Tuscano pak dodává: „Pro producenty grafiky je také velmi povzbudivé, že můžeme nabídnout doplňkovou volbu matných nebo lesklých výtisků stisknutím jediného tlačítka. To otevírá nové obchodní příležitosti v tisku reklamních stojanů a dekorací špičkové kvality, aniž by bylo nutné měnit média nebo inkousty.“ Tiskárna Océ Colorado 1650 byla testována několika zákazníky v oblasti EMEA, kteří už používají technologii Canon UVgel. Hlásí vynikající výsledky v široké škále aplikací, včetně tisku tapet, nápisů a reklamní grafiky.

Společnost Canon předvádí nové tiskové řešení tento týden na výstavě FESPA Global Print Expo 2019 v Mnichově (stánek B5-E30) při produkci reálných aplikací, jako jsou tapety a samolepicí vinyly. Vystavuje také model Océ Colorado 1640, který produkuje reklamní materiály pro prodejní místa, jako jsou postery s automatickým vyřezáváním in-line s využitím technologie společnosti Fotoba, což je partner společnosti Canon v oblasti dokončování.

Rozšířený výběr médií umožňuje produkovat neobyčejně působivé vnitřní aplikace vysoké kvality s využitím ofsetového papíru Machine Coated Offset. Originální inkousty nabízejí vysokou trvanlivost s vynikající vlastní odolností vůči poškrábání, oděru, blednutí a vymývání, a také vůči chemikáliím a rozpouštědlům, bez nutnosti doplňkového laminování.

Tiskárny Océ Colorado 1640 jsou v současnosti instalovány na více než 800 místech po celém světě, z toho 500 v oblasti EMEA, a více než 25 zákazníků využívá větší množství tiskáren. Z dat v databázi zákazníků vyplývá, že každý tiskový stroj Colorado potiskne v průměru více než 14 600 m2 ročně, 12 % strojů produkuje dokonce více než 25 000 m2. To potvrzuje vynikající produktivitu, které tyto tiskárny dosahují, zejména díky kombinaci výjimečné rychlosti tisku, automatizované údržby trysek a jednoduchého zavádění médií.

Hodnocení: +1
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.