03.09.2020 2 minuty čtení

Jízda nekončí! Pro peníze investorů si chce na burzu dojít také seznamka Bumble

Kdy jindy, když ne teď? Kdo jiný, když ne my? Tentokrát se tyto otázky netýkají politiky, ale všech možných naspeedovaných startupů, které větří velkolepou příležitost.

Seznamovací aplikaci #Tinder nepochybně znáte. Ale je velmi pravděpodobné, že název #Bumble vám nic říkat nebude. A ono se ani není čemu divit, tahle aplikace založená v roce 2014 bývalou marketingovou ředitelkou Tinderu je totiž úspěšná hlavně ve Spojených státech či Británii, v Česku se zatím výrazněji neprosadila.

Whitney Wolfe Herd, která měla na úspěchu Tinderu velký podíl, si údajně jednoho dne uvědomila, že tahle aplikace umožňuje mužům být až neuvěřitelně dotěrnými a agresivními vůči ženám. A tak se rozhodla založit aplikaci, která riziko nevhodného chování eliminuje. Jak? Tím, že první krok mohou udělat pouze ženy. 

Jakkoli to nezní příliš revolučně, aplikace Bumble k dnešnímu dni narostla na 100 milionů uživatelů a její roční obrat se v posledních letech pohybuje mezi 100 až 200 miliony dolarů. To vskutku nejsou špatné statistiky.

Tady bychom mohli skončit. Stačilo by uznalé pokývání hlavy. Jenže...

Dnes žijeme v bláznivé době, kdy akcie sexy technologických firem vystřelují ke hvězdám, aniž by se o to dotyčné firmy výrazněji zasloužily. Elon Musk má díky Tesle majetek v hodnotě přes 100 miliard dolarů, Eric Yuan, který neudělal nic jiného, než že založil kopii Skypu a nazval ji Zoom, se honosí majetkem v hodnotě 21 miliard dolarů... tak bych mohl pokračovat ještě velmi velmi dlouho.

Jednoduše doba zázraků!

A tak se i Bumble v návalu současné euforie rozhodlo, že trochu vypráší kapsy nezkušených investorů a v roce 2021 provede své IPO. Odhadovaná valuace ve výši 6 až 8 miliard dolarů jistě nebude těmto investorům na překážku. A jelikož zakladatelka Wolfe Herd drží ve firmě krásných 19 %, dočkáme se nové ženy miliardářky v seznamu nejbohatších lidí světa. Jak málo k tomu stačí!

Pamatujete rok 2000? 

Že ne? 

Nevadí, teď ho prožijete na vlastní kůži...

#burza #akcie #ipo #bublina

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.