02.09.2020 2 minuty čtení

Online zdravotní služby žádají hlavně vytížení manažeři firem

Investice do IT řešení znamená pro jednu ordinaci náklady ve výši několika desítek tisíc korun, říká Karel Diviš, spoluzakladatel a výkonný ředitel vývojářské společnosti IDC-softwarehouse.

Podle vás koronakrize otevřela dveře online zdravotnictví. Co si pod tím laik má představit?

Není potřeba si pod tím představovat nic moc složitého. Jednoduše začali lidé banálnější problémy řešit s doktory přes telefon nebo videochat. Před koronakrizí se podobným vyšetřením doktoři vždy bránili, protože video vám nenahradí například poslech stetoskopem, a ne každý má kameru s vysokým rozlišením. Ale ukázalo se, že na méně závažné případy, kdy doktor s pacientem pouze něco prodiskutuje, není osobní návštěva u doktora nutná a online zdravotnictví dokáže tento typ vyšetření nahradit.

Myslíte tedy, že koronavirus donutí zdravotnická zařízení více investovat do IT řešení, která by výrazně snížila fyzické návštěvy pacientů?

Koronavirus už je částečně přinutil a ještě nutí. Zařízení často stála před rozhodnutím, zda neordinovat vůbec nebo alespoň částečně. Nemusí se tady ale nafouknout žádná bublina, že je potřeba velká investice, aby se lidé nechali vyšetřovat online. V zásadě vám stačí koupit si lepší webovou kameru, zařídit si kvalitní připojení a používat zabezpečený software, abyste s pacienty nekomunikovali skrze veřejné chatovací aplikace. Pro jednu ordinaci to jsou investice v řádech desítek tisíc korun.

Mluví se o tom, že firmy nyní spíše šetří, než investují do modernizace, nebude tomu stejně i ve zdravotnictví?

Rozdělil bych zde soukromou a veřejnou zdravotní péči. I ve zdravotnictví se soukromá zařízení řídí heslem „krize je příležitost“. Soukromá zařízení proto chtěla hned něco dělat a přecházela na online zdravotnictví a virtuální kliniky. Dokonce to často byly projekty, které už měly připravené a pouze je rychleji nasadily. Ve veřejné sféře máte vždy nějaký rozpočet daný zřizovatelem. Co v rozpočtu máte, to si dovolit můžete, a letošní rozpočty asi s těmito investicemi nepočítaly. Obecně ale vždy platí, že soukromý sektor je trochu napřed.

Kolik Čechů nyní využívá služeb virtuálních klinik?

Samotného by mě to zajímalo. My tvoříme pouze IT řešení pro online zdravotnictví, proto tato čísla nemám k dispozici. Ani nevím, zda takový průzkum u nás již vznikl.

Více na orobotice.cz.

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • současná "situace" má jako každá jina kríze řadu transformačních účinků (nemálo pozitivních) a online zdravotnictví je jedním z příkladů :-)) 

    0