Vystřelte své investice ke hvězdám!

Staňte se členem komunity Warengo a naučte se pracovat se svými financemi jako Warren Buffett. Je nás už 21 452.

Zaregistrovat se

01.09.2020 2 minuty čtení

Tesla přeskočila Visu a stala se sedmou největší firmou ve Spojených státech. Že by bublina?

Nikdy bych nevěřil tomu, že investoři uvidí akciový split jako příležitost ke koupi nebo nedejbože jako atraktivní slevu...jenže v době Robinhoodu je možné všechno.

Akcie s tickerem #TSLA vzrostly při pondělním obchodování o 12,6%, což vystřelilo valuaci firmy Elona Muska na závratných 464,3 miliard dolarů

Podle Dow Jones Market Data se tato hodnota rovná pozici sedmé největší americké společnosti dle tržní valuace. Na osmou pozici se tak propadla #Visa, jejíž valuace dosahuje "pouze" 451,1 miliardy dolarů.

Nejzajímavější na tom všem je samozřejmě fakt, že prudký růst akcií automobilky nebyl způsoben žádnými skvělý zprávami týkajícími se například finančních výsledků firmy, ale pouhým dělením akcií 5:1, ke kterému došlo po páteční obchodní seanci. Nižší cena jednoduše zaujala mnoho nových investorů, kteří zavětřili příležitost.

Velikost této "Tesla mánie" dokazuje také například srovnání s indexem. Akcie společnosti #Tesla za poslední tři měsíce vzrostly téměř o 200% a meziročně vzrostly o zhruba 500%, přičemž index S&P 500 vzrostl za tříměsíční rozpětí "pouze" o 15% a v roce 2020 zatím o 8%.

Jak dlouho bude tahle šílenost pokračovat?

Na šestém místě největších amerických firem je Buffettova Berkshire Hathaway s valuací ve výši 521,5 miliard dolarů. Přijme Musk i tuto výzvu?

#burza #trhy #obchodovani #akcie #bublina

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
8 minut
18 minut
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
6 minut
2 minuty
6 minut
5 minut