01.09.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 01.09.2020: "Hyperinflační" Tesla, nezapomeňte doma roušku a další majstrštyk Netflixu

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.


Dobré ráno! Netflix včera opět ukázal, že je aktuálně na špici marketingových a PR trendů. Vytáhl totiž na streamingovou konkurenci novou a doposud bezprecedentní zbraň. Některý jeho obsah nyní můžete sledovat zcela zdarma. Jakože úplně zdarma, žádný měsíční free trial, nikdo po vás nechce žádný e-mail ani nic podobného. Prostě si vyberete, na co koukat a koukáte. Zájemci mohou vyrazit SEMÚspěšný den Vám přeje Tomáš.

💡 Myšlenka pro dnešní den:
Spořte, investujte, vyčkávejte. Spořte, investujte, vyčkávejte... 

BURZA SVĚT
 

 Zlato +0.07 % (1,976.20 USD) 

 S&P 500 -0.22 % (3,500.30)

 Ropa -0.35 % (42.82 USD) 

 Nasdaq +0.68 % (11775.46)

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte ProfitLevel, CORLOX a Českou kryptoměnovou asociaci.

Aimmune Therapeutics (AIMT) +171.59 % (34.22 USD)
Výrobce léků proti alergii na arašídy zažil turbulentní pondělí, když mu švýcarský potravinářský gigant Nestlé za kompletní akvizici nabídl 2 miliardy dolarů.

Tesla (TSLA) +12.57 % (498.32 USD)
Co k tomu dodat? Akcie Tesly jsou po splitu holt zase až příliš levné. S takovou už Elon může pomalu začít chystat další.

Skupina Pražská burza (22 sledujících) 
Přijďte diskutovat s dalšími uživateli o dění na Pražské burze.
Diskutovat! >>

GRAF DNE

A ještě jednou Tesla, která letos svým růstem překonala i hyperinflací nadopovanou venezuelskou burzu s akciemi. Co to reálně znamená? Bublinu a všichni víme, co dříve či později každou bublinu čeká.

SLOVA DNE

„Roušky zavádíme od 1. září plošně jen v epidemiologicky nejrizikovějších místech. Nicméně všude tam, kde se pohybuje mnoho různých lidí a nejde dodržovat bezpečný odstup, roušky doporučujeme.“ - Adam Vojtěch

Snad jste si také užili těch pár týdnů svobody bez roušek a nyní už zpět do jarního režimu. Moc si ale na současný stav nezvykejte, bude se to dle nálady neustále měnit viz nové nařízení pro Pražany o nošení roušek v celém metru, na nádražích a letišti. Enjoy!

ČÍSLO DNE

71 %

Tuzemský pořadatelský segment to má nahnuté. Letošní propad spotřeby spojené s různými (nejen kulturními) akcemi je odhadován na 71 %, což bude mít nepochybně výrazný dopad na odliv pracovních míst a růst nezaměstnanosti.
 
BLESKOVĚ

▶ Dle Hospodářské komory se některé české firmy, jež působí na trhu pevninské Číny obávají následků návštěvy předsedy Senátu na Tchaj-wanu. Asi hlavně PPF co?

▶ Technologický Nasdaq včera opět odolal poklesu Wall Street. Mimo Teslu mu pomohl i Apple, který rovněž po splitu rostl o 3,4 %.

▶ Češi, kteří si rezervovali pobyt v Maďarsku dříve než dnes, tam budou moci i přes zavřené hranice zamířit s negativním testem na covid-19. Po jednání s maďarským prezidentem Orbánem to oznámil premiér Babiš.

Amazon obdržel od federálních úřadů povolení zahájit testování komerčního doručování zásilek za pomoci letky dronů. Služba Amazon Prime Air tak může zahájit provoz.

▶ I přes včerejší pokles prestižní akciový index S&P 500 stvrdil svůj nejúspěšnější obchodní měsíc od roku 1986, když v srpnu celkem přidal 35,6 %.
 
FOTO DNE

Česká pošta vydá novou známku, kterou pro ni připravil Ivan Mládek. Známka s nominální hodnotou 19 Kč vyobrazuje Jožina z bažin, jak "žere Pražáka". Pro filatelisty vlastence povinnost.

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty