Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
31.08.2020 6 minut čtení

Rolls Royce aktivoval plán na získání dodatečných financí

Samotné letecké společnosti nebyly během korony jediné, které zasáhly restrikce spojené s pandemií. Tvrdý dopad omezení pocítili i dodavatelé komponentů jako je například firma Rolls Royce Holdings, která vyrábí letecké motory. Prudký propad...

Samotné letecké společnosti nebyly během korony jediné, které zasáhly restrikce spojené s pandemií. Tvrdý dopad omezení pocítili i dodavatelé komponentů jako je například firma #RollsRoyceHoldings, která vyrábí letecké motory. Prudký propad letového provozu totiž zároveň způsobil prudké snížení zájmu o nová letadla a firma musí hledat způsoby, jak výpadky příjmů alespoň částečně vykrýt.

Britský výrobce za první půlrok vykázal ztrátu na úrovni 1,67 miliardy GBP. Pro porovnání – za stejné období před rokem vykázal zisk na úrovni 203 milionů GBP.

Pravděpodobně z tohoto důvodu se firma rozhodla prodat svou španělskou divizi ITP Aero a další aktiva. Informace o prodeji zveřejnila během uplynulého čtvrtka s tím, že tímto způsobem plánuje získat kapitál ve výši 2 miliardy GBP.

Podle šéfa společnosti Warrena Easta se podnikly potřebné kroky pro zabezpečení budoucnosti firmy, ale zároveň si uvědomuje také přetrvávající nejistotu s ohledem na možné opětovné vlny koronaviru a s nimi související potřebu dalších změn. Rada společnosti zároveň oznámila, že dočasně nedoporučuje vyplácení dividend akcionářům.

#Akcie společnosti na londýnské burze si v reakci na zveřejnění hospodářských výsledků odepsaly 7,3 procenta. Od začátku roku klesly z hodnoty 681 GBX za akcii na 237 GBX za akcii, což představuje propad na úrovni 65 procent. Tržní hodnota společnosti na burze ve čtvrtek dosahovala 6,5 miliardy USD (4,5 miliardy GBP), přičemž ještě v lednu tohoto roku dosahovala podle údajů z ycharts.com hodnotu 17 miliard USD (12,8 GBP).

 

Rolls Royce v souvislosti s dopady pandemie již v květnu oznámil. Že zruší minimálně 9 tisíc pracovních míst, přičemž podle poslední zprávy firmu opustilo už 4 tisíce zaměstnanců z divize pro civilní letectví. Očekává se, že do konce roku by mělo firmu opustit dalších 5000 zaměstnanců, přičemž asi u poloviny z nich by mělo jít o dobrovolné odchody anebo předčasné důchody.

@OliviaLacenova, TopForex 

Nezávislý investiční výzkum: Jakékoliv informace, které by se mohly chápat jako investiční výzkum, nebyly připravené v souladu s právními požadavky určenými na podporu nezávislosti investičního výzkumu. Dále nepodléhají žádnému zákazu obchodování před rozšiřováním investičního výzkumu.
Žádné prohlášení/záruky: Žádná z informací obsažených v tomto dokumentu není určena k tomu, aby představovala jakoukoli nabídku (nebo vyžádání nabídky) na koupi nebo prodeji jakékoli měny, produktu nebo finančního nástroje, k uskutečnění jakékoliv investice nebo na účast v jakékoli konkrétní obchodní strategii. Tyto informace se vyrábějí pouze pro marketingové a/nebo informační účely s přidanou hodnotou a žádný člen skupiny Goldenburg neposkytuje žádná prohlášení ani záruky a nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost zde poskytnutých informací. Při poskytování těchto informací ani poskytovatel obsahu ani žádný člen skupiny Goldenburg nezohlednil investiční cíle, zvláštní investiční cíle, finanční situaci a specifické potřeby a požadavky žádného příjemce a nic z toho není určeno jako doporučení pro žádného příjemce investovat nebo odprodat určitým způsobem. Žádný člen skupiny Goldenburg nepřebírá žádnou odpovědnost za příjemce, který utrpěl ztrátu z obchodování v souladu s vnímaným doporučením.
Varování před rizikem: Všechny investice představují rizika a mohou vést k ziskům i ztrátám. Zejména investice do produktů s pákovým efektem, jako například devizy, deriváty a komodity, mohou být velmi spekulativní a zisky a ztráty mohou prudce a rychle kolísat. Spekulativní obchodování není vhodné pro všechny investory a všichni příjemci by měli pečlivě zvážit svou finanční situaci a poradit se s finančním poradcem (poradci), aby porozuměli souvisejícím rizikům a zajistily vhodnost jejich situace před uskutečněním jakékoliv investice, odprodeje nebo vstupu do jakékoli transakce. Jakákoliv zmínka o jakýchkoli rizicích nemusí být a neměla by se považovat za komplexní zveřejnění nebo popis těchto rizik. Jakékoliv vyjádření názoru je pro autora osobní a nemusí nutně odrážet názor kteréhokoli člena skupiny Goldenburg a všechny vyjádření názoru se mohou změnit bez předchozího upozornění (ani před, ani následně).
Minulá výkonnost není indikace: Tato webová stránka může odkazovat na předchozí výsledky. Výkonnost v minulosti není spolehlivým ukazatelem výkonnosti v budoucnu. Údaje o předchozí výkonnosti zobrazené na této webové stránce se nemusí v budoucnu nevyhnutelně opakovat. Nepředkládá žádné prohlášení, že jakákoliv investice bude nebo nebude schopna dosáhnout zisky nebo ztráty podobné těm, které se dosáhly v minulosti, nebo že se zabrání významným ztrátám.
Výhledy dopředu: Tam, kde se na této webové stránce nacházejí prohlášení, která nejsou historickými fakty, taková prohlášení by mohly být údaje získané v důsledku simulované výkonnosti v minulosti nebo budoucích výsledků na základě současných očekávání, odhadů, prognóz, názorů a přesvědčení členů skupiny Goldenburg. Taková prohlášení zahrnují známá a neznámá rizika, nejistoty a jiné faktory a nesmí se na ně klást nepřiměřená důvěra. Kromě toho může tato webová stránka obsahovat "výhledová prohlášení". Skutečné události nebo výsledky nebo skutečné výsledky se mohou podstatně lišit od skutečností nebo výsledků uvedených v takových výhledových prohlášeních. Žádné ze stanovisek, které by mohly být odvozeny z obsahu této webové stránky, není určeno k spoléhání se jako na radu nebo doporučení jakéhokoli opatření. Jsou určeny pouze jako artikulace osobních úvah a spekulací fakticky.

 

#podnikani #byznys #osobnirozvoj #investovani #koronavirus #akcie #investice #inspirace #warengo #newsletter #zpravy #pandemie #uspech #covid19 #krize #aktuality #tipy #ekonomika #apple #penize #prace #rady #tesla #psychologie

 

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.