18.08.2018 2 minuty čtení

Investuj jako Kobe Bryant aneb ze 6 milionů na 200 za čtyři roky

Majetek Kobe Bryanta poprvé překročil hranici 500 milionů dolarů. Není to však díky jeho milovanému basketbalu. Ani díky dlouhodobým sponzorským smlouvám. Z Bryanta se stal úspěšný investor.

Ještě v době, kdy Kobe Bryant bojoval o body na palubovce, začal si správně uvědomovat, že je potřeba začít s přípravou na „život po basketu“. A tak v roce 2014 založil investiční společnost Kobe Inc., vložil do ní 100 milionů dolarů a pustil se do práce.

Ten samý den, kdy investiční společnost založil, zároveň dotáhl ke zdárnému konci transakci s projektem BodyArmor, který se zaměřuje na výrobu zdravých iontových nápojů pro sportovce. Bryant do společnosti postupně vložil 6 milionů dolarů a za to získal desetiprocentní po­díl.

Už předem se však dalo odhadnout, že to není úplně střílení naslepo. Zakladatel BodyArmor, Mike Repole, už jednu firmu podobného typu vybudoval. Společnost Glaceau se zaměřovala na výrobu vitaminové vody a Repole ji v roce 2007 prodal za 4,1 miliardy dolarů společnosti Coca-Cola.

A dnes už si svou trefou může být Kobe Bryant téměř jistý. Firmy si opět všimla nenasytná Coca-Cola a rozhodla se investovat. Její investice ocenila celý podnik na 2 miliardy dolarů. Coca-Cola tak chce vyzvat na souboj konkurenční Gatorade, který vládne trhu s iontovými nápoji a zároveň patří do portfolia Pepsi, odvěkého rivala.

Basketbalová superstar a držitel několika rekordů NBA tak má rázem podíl v hodnotě 200 milionů dolarů. A jak už bylo zmíněno výše, majetek Kobe Bryanta zároveň překonal hranici 500 milionů dolarů. Má tedy skvěle našlápnuto k tomu, stát se v nejbližších letech členem výjimečného klubu sportovců, kteří vydělali více než 1 miliardu dolarů.

Hodnocení: +2
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.