author
Michal Urban influencer
@michalurban

Bylo to napínavé, ale povedlo se slight_smile Výměna #baterie v #iPhone 6. Rozdíl je skutečně citelný. Původní baterie měla za sebou zhruba 4 roky fungování. Její stav byl tedy přímo příšerný. Udávaná použitelná kapacita v telefonu byla 68 %, což při 1810 mAh je dost bída, zvlášť v zimě, kdy se (starší) iPhony (nebo i novější? Nemám zkušenost.) rychle vybíjí. S novou vysokokapacitní baterií od #Avacom (2200 mAh a 100 % použitelná kapacita) jsem zatím naprosto spokojen (aby ne, když je rozdíl 1000 mAh). A telefon výměnu přežil jen s jedním mírným škrábancem u tlačítek hlasitosti.

photo
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Na to bych si netroufla! smile

  0
 • Všímám si, že to dělá stále více lidí. Dává to smysl, pokud je telefon jinak v pořádku. 4 roky je dost, to Apple všeobecně od svých telefonů očekává, že by měly dát. Plus taky teda záleží, jak se kdo k baterce chová a jak ji nabíjí, jde ji zlikvidovat i během roku a půl.

  1
  • Jo, souhlas. Já ho kupoval jako použitý ještě s měsíční zárukou. Povedlo se mi nechat záručně vyměnit celý přední panel (LCD, sklo i home button) a kromě baterky a problému s nabíjením byl telefon v naprostém pořádku. Problémy jsem ale zaznamenal až v poslední době, takže jsem tomu diagnostikoval potřebu vyměnit baterku, koupit nový kabel a vyčistit zdířku na konektor. Po výměně baterie pochopitelně stoupla kapacita, ale problém s nabíjením nepřestal (po připojení nabíječky telefon zaznamenal, že je připojená, ale nenabíjel se). S novým kabelem problém přestal. Vyčištění zdířky tak už bylo jen pro můj klid. A nyní konečně můžu v klidu vyrazit do přírody na déle než 2 hodiny bez powerbanky nebo strachu, že mi umře telefon a podle turistických značení netrefím domů (to by bylo na jiný příběh).

   1