author
Michal Urban
@michalurban
Sám sebe řadím mezi klidné, slušné a ohleduplné řidiče. Troubím, problikávám nebo nadávám jen skutečně velmi výjimečně. Dnešních 110 kilometrů po D3 mě ale znejistělo, zda jsem skutečně klidný řidič, anebo je okolo mě hromada psychopatů.
---
Situace číslo 1: Jedu asi 135 kilometrů za hodinu v pravém pruhu. Pomalu dojíždím auto, které má výkon asi tak 2 – 3 větší než mé auto. Jede ale zhruba 125 kilometrů za hodinu, tak se rozhodnu předjíždět. Když jsme na stejné úrovni, řidič ve druhém autě přidá. Široko daleko nikdo. Před námi, za námi, nikde nikdo, žádný důvod k jeho jednání. V rychlosti 150 kilometrů za hodinu jsem předjíždění raději vzdal, protože evidentně nechtěl, abych ho předjel. Zařadil jsem se tedy zpět za něj. Po chvíli bylo na tachometru opět 125 kilometrů za hodinu. Za několik kilometrů naštěstí odbočil a z dálnice sjel. V tu chvíli jsem přidal, abych viděl, co to bylo za inteligentního řidiče. K mému překvapení (a to myslím vážně, žádná ironie) to byla mladá blondýna. Čekal jsem nějakého frajírka v čepici, ale ne mladou slečnu/paní.
---
Situace číslo 2: Jen o pár kilometrů později. Pokračuji 135 kilometrů v hodině v pravém pruhu. Přede mnou začíná kamion předjíždět jiný kamion. No super, říkám si a šlapu na brzdu. Kdyby počkal pár vteřin, mohl jsem projet. A vidět mě musel. Nevadí, počkám. Kamion v pravém pruhu měl na sobě štítek s uvedenou rychlostí 110 kilometrů za hodinu. To by zhruba odpovídalo tomu, kolik jel. Druhý, který ho předjížděl, měl na sobě uvedeno 80 kilometrů v hodině a musel jet asi 110,1 kilometru za hodinu, protože předjíždění trvalo neuvěřitelně dlouho. Když se konečně zařadil do pravého pruhu a vítězoslavně předjel kamion jedoucí o desetinu kilometru v hodině pomaleji, mohl jsem ho předjet i já. Na jeho úrovni jsem lehce zatroubil, aby si uvědomil, že to nebylo úplně ideální předjíždění (za mnou se během jeho předjíždění vytvořila kolona aut). Asi jsem si dovolil hodně, protože troubení opětoval.

(ilustrační obrázek)
#dalnice #D3 #zazitek
photo
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.