Recenze amerického brokera Firstrade, který nabízí obchodování akcií a opcí bez poplatků.
https://www.moneyo.cz/firstrade/
#akcie #broker #peníze #finance
Ačkoliv se v roce 2017 díky dědictví po své matce stala nejbohatší ženou světa, její život nebyl zrovna snadný. Françoise Bettencourt Meyers je vnučkou zakladatele firmy L'Oreal a kvůli jeho dceři prošla zdlouhavým a únavným soudním procesem.
Extrémní příběh o mladém člověku, který narazil do finanční zdi a rozhodl se pro tak zásadní změnu v přístupu k penězům, že se za pět a něco let vypracoval až k dolarového milionáře. Dnes po své zkušenosti tvrdí, že to může zvládnout úplně každý.
Jakákoli práce má přesně takovou hodnotu, kolik za ni zaplatíte. Anebo takovou, kolik si vyjednáte a následně dostanete zaplaceno. To je důvod, proč v konečném měřítku může zedník brát stejně jako chirurg.
Všichni jste určitě během léta na sociálních sítích viděli hromadu nově sezdaných párů (nebo mezi ně patříte). Láska hory přenáší, ale existují finanční přešlapy, na které ani nejsilnější cit nebere žádný ohled. Které to jsou a jak se jim vyhnout?
I když víte jen něco málo o fungování naší ekonomiky, možná vás zajímá, kde vlastně všechny ty vládami vytištěné peníze končí.
I když má výkonný ředitel Berkshire Hathaway u svého jména aktuálně napsáno "Jmění: 80 miliard dolarů", je zatvrzelým zastáncem toho, že hromada peněz rozhodně není klíčem k životnímu štěstí.
Proč se ale právě od roku 1971 brutálně změnila ekonomika a celé fungování světa a následky této změny pociťujeme až do dnes? A je možné, že za to mohla konkrétní událost v tomto roce?
Tenhle vědecký experiment je zajímavý hned z několika důvodů. Předně se ho účastnila i Česká republika, pak ukazuje kulturní rozdíly napříč světem a nakonec 100% neuhodnete, v které zemi se vrátilo nejmenší procento odhozených peněženek.
Vědci z ekonomické fakulty Wharton School of the University of Pennsylvania publikovali výsledky své nové studie, jež jsou v rozporu s předchozími uznávanými závěry ohledně vlivů peněz na pocit štěstí. A stojí za nimi jeden potenciálně klíčový důvod.
Má smysl řešit v rámci money-managementu více než jednu banku a více než jeden bankovní účet? Vzhledem k tomu, že půjde o místo, kde budou "bydlet" vaše těžce vydělané peníze, jde o klíčové téma. Co když se vám ale líbí třeba dvě banky najednou?
Budování osobního jmění ani zdaleka není jen o tom, že někam spoříte peníze a ty pak automaticky vkládáte do různorodých investic. Mělo by zároveň jít o proces, který je dlouhodobě udržitelný a nijak nenabourává vaše fyzické ani psychické zdraví.
Změna je konstantním a neustále probíhajícím procesem v životě každého člověka. Měníme svůj vkus, jídelníček, životní styl, přátele. Je proto zajímavé, že většina z nás zároveň téměř nikdy nemění to, jak nakládáme s našimi penězi a časem.
Vysvětlovat základy finanční gramotnosti přímo na financích může být někdy trochu problém. Buď proto, že lidé mají tendenci vytvářet si k nim emoční pouto, nebo proto, že se na ně neumí dívat jako na pouhý mechanismus výměny.