author
Michaela Divišová
@virtualniasistentka

Když přemýšlíme o delegování, často se jedná o úvahy v krátkodobé perspektivě. Představíme si, kolik času nám samotné delegování a učení někoho  jiného sebere času a energie. V případě nárazových složitějších úkolů je  to oprávněné. Pokud se však jedná o aktivitu, která se může v budoucnu  opakovat, je vhodné zaměřit se na horizont dlouhodobější.

Další zajímavé myšlenky o delegování úkolů najdete v pěkně zpracovaném článku magazínu Forbes.

#delegovani #podnikani #prace #byznys #osobnirozvoj #uspech #tipy

Hodnocení: +1
author
Michaela Divišová
@virtualniasistentka

Obavy jsou pochopitelné, mozek nám přirozeně podsouvá strach z neznámého. 

Já se třeba bojím seskočit padákem :-), i když mi něco říká, že kdybych oslovila zkušeného odborníka a konečně si seskok vyzkoušela (protože i přes dotěrné obavy mě tenhle zážitek prostě láká), bylo by to bezva a zjistila bych, že se nemám vůbec čeho bát.

Stejně tak je to s delegováním práce. Dokud si nevyzkoušíte aspoň jeden jediný úkol předat jinému člověku (pochopitelně takovému, ke kterému pocítíte důvěru a najdete odvahu mu danou práci svěřit – a v oboru virtuální asistence máte již dnes široký výběr), nikdy nezažijete ten osvobozující pocit, že máte konečně ČAS na to, čemu se skutečně chcete věnovat. A že jste předtím měli strach zbytečně. Jen to zkusit – tak jako se já nakonec rozhoupu k tomu seskoku.

#podnikani #byznys #osobnirozvoj #uspech #tipy

Hodnocení: 0
author
Michaela Divišová
@virtualniasistentka

6 postřehů k 6 tipům, jak efektivně delegovat:

1. Díky delegování práce se podnikatel plně soustředí jen na činnosti, které může vykonávat pouze on. Naplno tak využívá svůj čas i kapacitu své společnosti.

2. Ne každý, koho zvažujeme jako potenciálního kandidáta na delegování úkolů, je zároveň kandidátem vhodným. Ne každý se totiž hodí na všechny typy úkolů. Klíčovou roli hrají např. charakterové vlastnosti a zájmy daného člověka.

3. Zcela zásadním bodem při delegování je důvěra.

4. Delegování práce často přináší nové nápady či přístupy vznikající při zpracování delegovaného úkolu.

5. Při delegování úkolu nepodceňujte jeho přesné zadání a zpětné ověření, zda člověk, na kterého delegujete, všemu porozuměl a chápe, jaký požadujete výstup.

6. Nezbytné je také stanovení deadline. Průběžnou kontrolu plnění úkolu můžete zajistit nastavením průběžných cílů. Díky nim i lépe sledujete, jestli splnění úkolu směřuje k požadovanému výstupu.

#prace #delegovani #podnikani #byznys #osobnirozvoj #uspech #inspirace #tipy #rady

Hodnocení: +2
author
Michaela Divišová
@virtualniasistentka

O tom, jak delegovat práci, bylo napsáno mnoho článků. K těm se vrátíme později :-) Na začátku každého delegování je totiž podle mě důležité objevit své vnitřní strašáky, proč se mi do toho nechce, co mi v tom brání...

A o možných zábranách v delegování hezky hovoří tenhle článek.

Poznáváte nějaké své zabijáky delegování? Podařilo se vám s nimi zatočit? A jak?

#tipy #delegovani #prace #podnikani #byznys #osobnirozvoj #psychologie

Hodnocení: +1