@warengo
Pro sledování či spojení s uživatelem se prosím
přihlašte nebo zaregistrujte.
author
Warengo
@warengo
photo

Jak vést firmu? Zkuste to jako Steve Jobs

Steve Jobs byl jedním z největších velikánů technologického byznysu. Určitě nebyl ideálem empatického člověka, ale co si usmyslel, to s týmem dokázal. Pokud byste měli možnost se s ním potkat, tušíte, kterých pět rad by vám dal do podnikání?

Hodnocení: 0
author
Warengo
@warengo
photo

Jak investovat malé částky?

Investiční „odborníci“ vám řeknou, že na burze se s malým kašpárkem hraje divadlo jen velmi těžko. Každý ale nějak začínal, a ne všichni měli v začátku statisíce nebo miliony. Stejně tak si i vy – ačkoli třeba zrovna nemáte moc peněz na rozhazování – můžete říct: „Pustím se do toho, začnu investovat.“ Jak ale začít?

Hodnocení: +1
author
Warengo
@warengo
photo

Jak vybudovat miliardovou společnost? Inspirujte se na severu Evropy

Neustále se setkáváme s technologickými novinkami, aniž bychom si byli vědomi skutečnosti, že šlo původně o startupy, jejichž podnikání bylo na samém počátku velmi rizikové a spojené nejenom s možností neúspěchu, ale také s případnými finančními ztrátami. Dnes však mnohé z nich mají hodnotu i několika miliard dolarů. Tyto projekty si většinou spojujeme se Silicon Valley, v Evropě si však možná trochu překvapivě vůbec špatně nevede Stockholm.

Hodnocení: 0
author
Warengo
@warengo
photo

Jak vytvořit životopis, který zaručeně zaujme na první pohled?

Láká vás byznys, ale než se do svého vlastního podniku pustíte, chcete nabrat zkušenosti o chodu a fungování firmy v praxi? Pak už asi dost dobře víte, že hledání práce v úspěšné firmě i v dnešní době znamená jednu velkou bitvu desítek životopisů, které se ve většině případů podobají jako vejce vejci. I proto uchazeči neustále pátrají, jak by právě svůj životopis dokázali odlišit od zbytku. Dumáte nad tím, jak dát svém CV potřebný šmrnc? Čtěte dále.

Hodnocení: 0
author
Warengo
@warengo
photo

Jak se stát úspěšným podnikatelem?

O rozdílech mezi bohatými a chudými se hovoří a píše velmi často. Mnohé o tomto tématu ví například Tom Corley, který se několik let zabýval studiem života a životních návyků více než dvou stovek milionářů a miliardářů, kteří se ke svému bohatství dopracovali svými vlastními silami. Podle jeho poznatků tyto osoby spojuje mnohé, avšak za svůj úspěch vděčí zejména těmto pěti svým návykům nebo charakterovým vlastnostem.

Hodnocení: 0
author
Warengo
@warengo
photo

Jak vybudovat úspěšnou značku?

Jak říká jeden známý citát: „Značky jsou budovány kolem příběhů“. Není to vlastně tak úplně citát, je to spíš fakt potvrzený celou řadou známých značek, které jejich příběh doslova předchází. Veřejnost pak paradoxně zná image firmy mnohem lépe než třeba její konkrétní produkty. Jak ale uvidíte níže, pokud máte příběh a umíte s ním efektivně pracovat, nemusíte v marketingu své produkty vlastně ani zmiňovat.

Hodnocení: 0
author
Warengo
@warengo
photo

Amazon mě děsí, říká investiční guru

Aswath Damodaran je profesorem financí na Stern School of Business na univerzitě v New Yorku a jeho hlavním zaměřením je oceňování podniků. Díky mnoha publikacím a také odborným článkům, které poskytuje zdarma veřejnosti, je často nazýván "Děkanem oceňování".

Hodnocení: 0
author
Warengo
@warengo
photo

Recenze knihy: Skvělé služby

Tuto malou příručku na poskytování skvělých služeb stihnete přečíst třeba při cestě vlakem z Prahy do Ostravy. A ještě si hodinku zdřímnete.

Hodnocení: 0
author
Warengo
@warengo
photo

Recenze knihy: Jak stvořit pecku na trhu

Johan Berger, profesor marketingu na fakultě Wharton School na Pensylvánské univerzitě, je světoznámým odborníkem na virální marketing. Jeho kniha "Jak stvořit pecku na trhu" (v originále Contagious: Why Things Catch On) je zajímavým čtením pro všechny, kteří chtějí, aby se o jejich firmě a produktech mluvilo.

Hodnocení: +1