nature
author
René Remšík
@reneRemsik

Milionári vo svete a luxusné aktíva:

Vedeli ste, že najväčší počet milionárov na svete je v Amerike? https://www.statista.com/chart/16685/country-with-most-millionaires/

V akých štátoch ale najrýchlejšie rastie bohatstvo za posledný rok? Otvorte stránku a pozrite sa 

Priemerné zhodnotenie 58% ročne? Tak to asi vyzerá pri vzácnych whiskey!
https://www.statista.com/chart/17319/10-year-change-in-the-value-of-selected-popular-luxury-assets/

Infographic: The United States are Home to Most Millionaires

This chart shows countries with the highest combined wealth of high net worth individuals.

Statista Infographics
author
René Remšík
@reneRemsik

Vedeli ste, že za posledných 147 rokov bolo 68.7% rokov ziskových? To znamená, že pri období 1 či 5 rokov môžete byť stratoví, no pri 20 ročnom investičnom horizonte je takmer nulová šanca. Podľa tohto zdroju nie je 20 ročné stratové obdobie. Ak investujete pravidelne, je to tak. Ľudia čo sú dvaciatnici majú napríklad investičný horizont aj 30 rokov, takže to je takmer "bezpečné" tak dlhodobo investovať. Berte si príklad z Warrena Buffeta. Investuje viac ako pol storočia a kam ho to dostalo!

Animation: Stock Market Returns Over Different Time Periods (1872-2018)

In any given year, the stock market can be a crapshoot - but over long periods of time, the U.S. market has consistently performed for investors.

Visual Capitalist
author
René Remšík
@reneRemsik

Decentralizované finančníctvo - Rozvíjajúca sa alternatíva k globálnemu finančnému systému. Čo je Decentralizované finančníctvo? Aké sú jeho výhody? Vedeli ste že objem obchodovaných Bitcoinov vo Venezuele stále rastie napriek súčasnému downtrendu? Viac si prečítajte v tejto šikovnej infografike.

Decentralized Finance: An Emerging Alternative for the Financial System

What is decentralized finance? Learn how technology is changing the rules of the game, creating the potential for a new financial system to emerge.

Visual Capitalist
author
René Remšík
@reneRemsik

Pozrite sa ako sa zamenili firmy za posledných 18 rokov. Kedysi bola Coca Cola top, no teraz je to Apple a tesne za ním Amazon a Google. Zostava sa neustále mení a preto je najjednoduchšie investovanie do indexov, kde je dlhodobý výnos 10% ročne. Ak by ste o pasívnom investovaní do indexov chceli vedieť viac, kľudne ma kontaktujte. 

Animation: The Top 15 Global Brands (2000-2018)

This stunning animation shows a dramatic change in the world's most valuable global brands. Watch tech companies like Apple shoot up the rankings in style.

Visual Capitalist