@janBartunek
V marketplace eToro
author
@janBartunek

Ahoj všem,

eToro jsem si zařídil v říjnu 2020, tak nemůžu hodnotit nějak rozsáhle, ale rád napíšu alespoň pár vět k tomu, jak jsem spokojený a co beru jako výhody. Rovnou bych upozornil, že eToro je moje první a jediná platforma a nemám zkušenosti s jinými. 

Založení účtu jde rychle a nenarazil jsem na žádný zádrhel. Jako začínající investor jsem ocenil možnosti investování na virtuálním účtu, kde jsem si nejdřív mohl osahat funkce platformy.

eToro má pěknou aplikaci, která mi za těch pár měsíců ani jednou nespadla a funkčnost je totožná jako v prohlížeči. Obchodování je tedy o pár kliknutích.

Výši minimální investice je u akcií a ETF 50 USD, kryptoměny 25 USD, komodity 200 USD. Dále jsou v nabídce indexy a měny, které jsem dosud nevyužil. 

Co se týče funkčnosti, tak jsem prozatím nenarazil na problém. Každopádně narazil jsem na pár příspěvků od jiných uživatelů, kteří si stěžovali především na uzavření trhu (i když je již otevřený), nepřesnost grafů a procentuální změny u položek. 

Za důležitou informaci považuji, že eToro má např. u akcií dvě rozdílné ceny "BUY" a "SELL", jedná se o stejný princip jako ve směnárnách. Nevím, jestli je to klasická věc nebo specifičnost eTora.

Další možnost, kterou jsem nevyužil (a ani se nechystám), je kopírování jiných investorů. Předpokládám, že většina návštěvníků Warenga viděla reklamu na eToro na youtube, kde je Steve and Dave ;) - není tedy třeba to rozebírat. 

Třeba těchto pár vět někomu pomůže při rozhodování. Kdyby měl někdo další otázky, tak je hoďte do komentářů a pokud budu vědět, tak rozhodně odpovím.

H

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.