Aston Martin Rapide E je historicky prvním elektromobilem britské automobilky

Luxusní kousek v limitované edici

Pouhých 150 kusů svého prvního elektromobilu vyrobí tradiční britská automobilka Aston Martin. Ačkoli předobjednávky už je možné realizovat nyní, cena zatím nebyla odhalena.
Aston Martin Rapide E
Aston Martin Rapide E

Aston Martin svůj první elektromobil s názvem Rapide E představil na právě probíhajícím autosalonu v Šanghaji, kde se díky obřímu zájmu tamního trhu prezentuje rekordní množství automobilů poháněných elektřinou.

Fanoušci a budoucí majitelé Rapide E se mohou těšit na výkon přes 600 koní a také velmi rychlé dobíjení spojené s dojezdem až 320 kilometrů. Z 0 na 96 km/h se automobil dostane během necelých 4 sekund, maximální rychlost je omezena na 250 km/h.

Nový elektromobil z dílny Aston Martin

V interiéru majitelé najdou nový 10-palcový digitální přístrojový štít a k dispozici budou mít na výběr z jízdních režimů GT, Sport a Sport+. Zážitek ze sportovní jízdy by pak měly posílit i nové pneumatiky Pirelli P-Zero.

Prestiž vozu zvyšují také spekulace ohledně jeho možného „obsazení“ do dalšího dílu Jamese Bonda, který je tradičně s britskou automobilkou spjatý.

Pro samotný Aston Martin však tento vůz není ani tak rázným krokem do elektromobility, jako spíše záležitostí prestiže, čemuž odpovídá také velmi limitovaný počet vyrobených kusů. V budoucnu se bude výroba elektrických automobilů soustředit zejména pod značkou Lagonda, která je součástí Aston Martin už od roku 1947.

Představení Aston Martin Rapide E:

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
Nejnovější články