Podívejte se na fotografie futuristického plovoucího města, které chce postavit OSN

Aneb jak čelit klimatickým změnám

Oceanix City, tak se bude jmenovat město budoucnosti, které poskytne lepší život všem, které dnes ohrožují přírodní katastrofy a stoupající hladiny oceánů.
Oceanix City
Oceanix City

Koncept futuristicky vypadajícího města vytvořilo architektonické studio Bjarke Ingels ve spolupráci s firmou Oceanix, která se dlouhodobě zaměřuje na budování plovoucích objektů.

Vizi plovoucího města tento týden oficiálně podpořila Organizace spojených národů, podle které se může jednat o efektivní řešení měnících se klimatických podmínek.

Oceanix City je schopné nejenom vyřešit problém pobřežních oblastí, které ohrožuje stoupající hladina světových oceánů, ale také dokáže odolat živelným pohromám v podobě tornád, hurikánů a tsunami. Tedy událostem, které mají většinou katastrofické následky.

Přečtěte si také
NEOM: Chcete investovat do nejvíce hi-tech města na světě? Pouze na vlastní nebezpečí!
Bez šrámu nevyvázl ani majitel Virgin

Nejedná se navíc o pouhou sci-fi představu, tak, jako tomu bylo u mnoha jiných návrhů dříve, ale o projekt s reálnou šancí na realizaci, a to právě díky podpoře OSN.

„Všichni v našem týmu si přejí, aby se to postavilo. Není to jen teoretizování,“ sdělil serveru Business Insider Marc Collins, CEO Oceanix.

OSN zároveň oznámila, že v rámci posunu projektu směrem k realizaci nechá na East River poblíž své newyorské centrály postavit zmenšený prototyp, na kterém bude reálně vidět funkčnost města. Mělo by se tak stát v horizontu měsíců.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články