Soudkyně řekla Muskovi s komisí, aby si "nasadili rozumné kalhoty" a do dvou týdnů se dohodli

Neverending story Musk vs SEC

Elon Musk se s americkou Komisí pro cenné papíry jednoduše nekamarádí a došlo to až tak daleko, že jejich spory musí řešit soudy. Na finální rozhodnutí si však budeme muset počkat.
Elon Musk
Elon Musk

Elon Musk a zástupci SEC se včera dostavili k soudkyni Alison Nathan, aby získali rozřešení jejich dlouhotrvajících sporů. Ty začaly už v polovině loňského roku, kdy se americký vizionář na svém Twitteru zmínil, že zvažuje odkup akcií Tesly do soukromých rukou, navíc s tím, že financování už je zajištěno.

Tato tvrzení se ukázala jako nepravdivá a SEC Muska obvinila z manipulace trhů. Vše nakonec urovnala pokuta ve výši 22 milionů dolarů a slib, že všechna další Muskova veřejná prohlášení ohledně Tesly budou schválena představenstvem fir­my.

Letos v únor pak Musk na svém Twitteru uvedl, že Tesla letos vyrobí 500 tisíc automobilů. I tato informace byla zavádějící a když si SEC vyžádala informace o tom, kdo Muskovy tweety schvaluje, dočkala se chladné odpovědi, že vůbec nikdo. To představitele komise dopálilo a obrátili se na soud, který měl včera první kolo.

Soudkyně Alison Nathan obě strany vyslechla a vytkla jim zejména netrpělivost a neschopnost vzájemného kompromisu.

„Doporučuji vám, abyste se zhluboka nadechli, "nasadili si rozumné kalhoty“ a tu věc nějak vyřešili, máte na to dva týdny," řekla soudkyně znesvářeným stranám.

Přečtěte si také
Musk si z komise těžkou hlavu nedělá, ani jeden z jeho tweetů neprošel schválením
Zlobivé dítě americké byznysu

Elon Musk na otázky přítomných novinářů odpověděl, že ho soudkyně ohromila svou analýzou celé situace a že situaci s SEC pravděpodobně dokáže vyřešit.

Pro sedmačtyřiceti­letého podnikatele to bylo v podstatě malé vítězství, samotní reportéři z místa potvrdili, že na Muskovi byla vidět po rozhodnutí soudkyně úleva. Na trzích totiž panovala obava o jeho další setrvání v pozici CEO Tesly.

Toto rozhodnutí tak nakonec zabránilo ještě výraznějšímu propadu akcií automobilky se Silicon Valley. Ty se totiž propadly už v návaznosti na oznámené výsledky prodejů, když Tesla v prvním čtvrtletí tohoto roku dodala zákazníkům o 31 % méně vozů, než za předchozí čtvrtletí. Problémy jí způsobily hlavně dodávky Modelu 3 na čínský a evropský trh, tam analytici očekávali číslo kolem 58 900 kusů, nakonec to však bylo jen 50 900.

Akcie Tesly tak spadly o více než 8 % na cenu 267,78 dolaru za kus při valuaci celé firmy na 46,25 miliard dolarů.

Musk přesto zůstává pozitivně naladěný…

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
Nejnovější články