Aktuální žebříček výdělků fotbalistů a trenérů ukázal na rapidní vzestup Číny

Tradiční seznam France Football

Seznamy nejvíce vydělávajících fotbalistů jsou už několik let víceméně stejné, přesto se v posledních letech začíná naplno ukazovat nový trend - silnější postavení Číny na fotbalové mapě.
Cristiano Ronaldo a Lionel Messi
Cristiano Ronaldo a Lionel Messi

Aktuální vydání nejvíce vydělávajících fotbalistů a trenérů za rok 2018 dle prestižního magazínu France Football přineslo hned několik zajímavostí.

Lionel Messi z Barcelony přeskočil s výdělkem 130 milionů euro Cristiana Ronalda z Juventusu, který si přišel na 113 milionů. To vše před zdaněním, samozřejmě. Ronaldo však ještě v loňském roce doplácel na svůj plat v Realu Madrid, který byl mnohem nižší, než má nyní v Itálii. Dá se tedy očekávat, že se v příštím roce do čela vrátí, jelikož v reklamních příjmech je na tom lépe, než barcelonský kouzelník.

Za zmínku stojí také například fakt, že držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu planety za rok 2018, chorvatský záložník Luka Modrič z Realu Madrid, se nevešel ani do první dvacítky.

Přečtěte si také
Bezos vydělal každých 20 vteřin tolik, kolik průměrný Čech za celý rok 2018
Výherci roku 2018

Kdo se tam ovšem vešel, to jsou fotbalisté hrající na Dálném východě, konkrétně v bohatých čínských klubech. A nejen fotbalisté, ale i trenéři. To vše je totiž součástí ambiciózního čínského plánu na vybudování silné fotbalové generace, která bude v příštích letech sbírat úspěchy na velkých šampionátech.

Číňané to jednoduše berou jako součást svého ekonomického rozkvětu. Do fotbalových klubů navíc investují podnikatelské hvězdy v čele s Jackem Ma, zakladatelem Alibaba Group, který má podíl v klubu Guangzhou Evergrande.

Největší výdělky: Fotbalisté vlevo, trenéři vpravo

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Ten Iniesta mě dostal open_mouth

    0
  • Co se týče fotbalistů tak celkem slušný skok od 3 místa níž.

    0
  • Obrovsky to roste, pokud se nepletu, tak ještě před třemi lety byly ty výdělky skoro poloviční.

    0
Nejnovější články