Zrychlující ekonomika si žádá vyšší výkonnost a globální spotřeba kokainu rapidně roste

Bohužel ani Česko není výjimkou

Ekonomice se daří a lidé mají k dispozici rekordní finanční prostředky, pracovní nároky však zároveň s tím rostou na objemu, a tak jsou tyto finance čím dál častěji využívány na látky podporující výkonnost. Nebo zábavu, samozřejmě.
Spotřeba kokainu roste
Spotřeba kokainu roste

Podle aktuální studie Úřadu pro drogy a kriminalitu (UNODC) při OSN zaplavuje nyní kokain globální trhy v rekordním množství. Podle odhadů analytiků dosáhl celkový objem vyrobeného kokainu v roce 2017 dokonce 1976 tun, což je o 25 % více, než v roce předchozím.

Největším producentem je tradičně Kolumbie, která se stará o celých 70 % globální produkce. K meziročnímu nárůstu produkce o 31 % jihoamerické zemi pomohlo zvětšení plochy, na které se pěstuje rostlina koka, o více než 17 %.

V roce 2017 podle reportu užívalo kokain celosvětově více než 18 milionu lidí, z toho nejvíce v Severní Americe, Austrálii a západní Evropě, tedy bohatších oblastech. Jak se také ukazuje, díky rostoucí ekonomice je nyní kokain mnohem dostupnější střední třídě, pro kterou se dříve jednalo spíše o nedostupný luxus.

Jak navíc ukázaly rozbory odpadních vod ve velkých evropských městech, v letech 2011 až 2018 došlo k nárůstu užívání kokainu odhadem o 56 %. A jak analytici dodávají, jedná se o poměrně konzervativní odhad, realita může být mnohem dramatičtější.

Globální spotřeba kokainu roste.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články