Bitcoin atakuje hranici 10 tisíc dolarů, kdy ji překoná?

Kryptoměnám se v posledních měsících daří

Rok 2019 zatím kryptoměnám v čele s bitcoinem přeje a nic na tom nezměnil ani příchod Facebooku s novou kryptoměnou Libra. Spíše naopak, investoři tento týden ženou bitcoin k důležité hranici 10 tisíc dolarů za kus.
Bitcoin
Bitcoin

Nad hranicí 10 tisíc dolarů se nejznámější kryptoměna naposledy pohybovala na začátku března roku 2018. To už se však jednalo o dlouhodobý pohyb směrem dolů, který „vyvrcholil“ minimem na hranici 3 tisíc dolarů za kus na konci roku 2018.

Rok 2019 je ovšem úplně jiný a bitcoin i s dalšími alternativními měnami se derou zpět k rekordním hodnotám. Přispívá k tomu také současná situace na trhu a obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou, která mnohé investory přesměrovala od akcií k alternativám.

Bitcoin nyní postupně překonává důležité psychologické milníky, což má za následek další a další investory, kteří začínají věřit v jeho zářivou budoucnost. Přestože analytici jsou i nadále rozděleni, přičemž jedni predikují statisícové hodnoty a druzí absolutní krach, realita je taková, že bitcoin se nyní na cestě vzhůru příliš nezdržuje.

Přečtěte si také
Bitcoin bude stát do konce roku 25 tisíc dolarů, tvrdí zkušený analytik
Dává investice do kryptoměn i nadále smysl?

Dá se očekávat, že jakmile bitcoin překoná hranici 10 tisíc a jeho cena se po více než roce bude pohybovat v pěticiferných hodnotách, přiláká to znovu mnoho „amatérských“ investorů, kteří se budou chtít svézt na aktuální vlně. V tu chvíli bychom mohli být svědky nových rekordů nad hranicí 20 tisíc dolarů.

V průběhu pátku se zatím cena jednoho bitcoinu pohybuje kolem 9700 – 9800 dolarů za kus. Překonání desetitisícové hranice tak může být otázkou několika nejbližších hodin.

Růst bitcoinu v posledním týdnu.

Valuace celého kryptoměnového trhu se nyní nachází těsně pod hranicí 300 miliard dolarů, přičemž bitcoin je s téměř 60 procenty nejhodnotnější digitální měnou.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články