Investory zajímá přítomnost, ne budoucnost. Barclays snížila cílovou cenu Tesly na 150 dolarů

Tlak na americkou automobilku se zvyšuje

Elon Musk dělal v posledních měsících všechno pro to, aby přesvědčil trh o skvělé budoucnosti své automobilky Tesla. Jenže odborníci a investoři se čím dál více ptají na přítomnost. A ta pro amerického vizionáře nevyznívá právě nejlépe.
Tesla Roadster
Tesla Roadster

„Poptávka po Modelu 3 ve Spojených státech stagnuje, firma stále není na zřetelné cestě k profitabilitě a v posledních dvou čtvrtletích také postupně klesaly instalace solárních systémů,“ řekl analytik Brian Johnson z americké pobočky banky Barclays.

Známá finanční instituce navíc označila Teslu za „niche automobilku“, tedy firmu, která bude v budoucnu obsluhovat pouze vybraný segment zákazníků a nikoli mainstreamový trh, jak se Elon Musk snaží veřejnost přesvědčit.

Přečtěte si také
Další rána pro Teslu: Morgan Stanley snížil nejnižší možnou cenu akcie na pouhých 10 dolarů
Zbytek roku 2019 nebude pro americkou automobilku jednoduchý

V návaznosti na tyto informace se analytici Barclays rozhodli snížit cílovou dvanáctiměsíční cenu akcií Tesly ze 192 dolarů na 150 dolarů. Dnes se akcie americké automobilky obchodují za cenu 188 dolarů, přičemž ještě na začátku roku byste tento cenných papír nepořídili za cenu pod 300 dolarů.

Investoři se jednoduše rozhodli neposlouchat Muskovy přísliby fantastické budoucnosti v oblasti autonomního řízení či robotaxi a raději se zaměřují na aktuální výsledky. A ty nejsou bohužel nejlepší.

„Ačkoli se pan Musk snaží svou firmu nasměrovat k býčímu trhu s autonomními vozy, jeho snaha rozšířit mezi investory nadšení z potenciálu Tesly na tomto trhu se setkala s odpovídajícím skepticismem. Očekáváme navíc, že postupem času se bude čím dál více investorů obracet směrem k současnosti a řešit aktuální situaci Tesly, tedy její objemy prodejů, profitabilitu a cashflow,“ vysvětlila banka svůj postoj.

Elon Musk přitom před několika týdny v konferenčním hovoru s akcionáři říkal, že Tesla bude v budoucnu jasným lídrem automobilového trhu a její valuace se bude pohybovat kolem 500 miliard dolarů. Dnes je ovšem valuace na pouhých 33 miliardách.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články