MacKenzie Bezos daruje nejméně polovinu svého majetku na charitu v rámci Giving Pledge

Chvályhodný krok jedné z nejbohatších žen světa

Bývalá žena Jeffa Bezose a dnes majitelka významného podílu v Amazonu se stejně jako mnoho dalších osobností podepsala pod aktivitu Giving Pledge, se kterou už před téměř deseti lety přišli Warren Buffett a Bill Gates.
MacKenzie Bezos
MacKenzie Bezos

Mackenzie byla vdaná za Jeffa Bezose více než 25 let a stála u samotného zrodu Amazonu, když v roce 1994 usedla za volat rodinného vozu a odvezla svého manžela přes celé Spojené státy do Seattlu, kde mohl založit svou osudovou firmu.

Na začátku letošního roku však manželé veřejnost šokovali, když oznámili, že se budou po společném čtvrtstoletí rozvádět. Odborníci, analytici a investoři začali spekulovat nad tím, co bude následovat a jaký to může mít vliv na budoucnost Amazonu. Oba manželé se však nakonec domluvili poměrně rozumně a MacKenzie dostala v rámci vyrovnání podíl ve výši 4 procent v Amazonu.

Jelikož Amazon je dnes největší e-commerce firmou na světě a jeho valuace se v době býčího trhu blíží jednomu bilionu dolarů, má tento podíl hodnotu kolem 40 miliard dolarů. Někteří analytici přitom předpovídají, že v horizontu dvou let dosáhne firma valuace 1,5 bilionu dolarů. To by ze čtyřprocentního podílu dělalo majetek ve výši 60 miliard dolarů.

Přečtěte si také
Bezos daroval skrze svou nadaci sto milionů dolarů na pomoc bezdomovcům
Ukázkový příklad, jak dávat zpět

„…mám nepřiměřené množství peněz, o které se mohu podělit. Můj přístup k filantropii bude i nadále ohleduplný. Bude to vyžadovat čas, úsilí a péči. Ale nebudu čekat. A budu v tom pokračovat, dokud nebude můj trezor prázdný,“ napsala MacKenzie ve svém dopise zveřejněném na stránce GivingPledge.

Devětačtyřicetiletá spisovatelka se tak přidala do skupiny 204 úspěšných osobností, které se zavázaly během svého života nebo nejpozději v okamžiku své smrti darovat nejméně polovinu svého majetku na dobročinné účely. Hnutí Giving Pledge založili v roce 2010 Warren Buffett a Bill Gates.

Filantropickou aktivitu své bývalé ženy ocenil také Jeff Bezos:

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Trochu jsem to u ní čekal slight_smile

    0
Nejnovější články