Mr. Volatile: Bitcoin se po překonání hranice 8 tisíc dolarů znovu výrazně propadá

Horská dráha pro všechny ziskuchtivé investory

Tak na překonávání historických rekordů to zatím nevypadá. Bitcoin se za posledních 24 hodin propadl o více než 10 % a hranice 8 tisíc dolarů za kus je opět velmi daleko.
Jakou hodnotu bitcoin opravdu má?
Jakou hodnotu bitcoin opravdu má?

Vypadalo to na silný býčí trend. V souvislosti s obavami z obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou začalo mnoho investorů přesouvat své prostředky z akciového na kryptoměnový trh. Jako by věřili, že právě nyní nastává renesance digitální měny.

Jenže obchodní napětí zatím výrazně negraduje, navíc se v médiích znovu začaly objevovat spekulace nad tím, jestli bitcoin opravdu může dosahovat nějaké reálné hodnoty a zda se investice do něj může vyplatit. A investoři opět, jako už mnohokrát v případě kryptoměn, začínají zmatkovat. Případně vybírat dosažené zisky, pokud zkušeně vsadili na krátkodobý růstový trend.

Přečtěte si také
Bitcoin je poprvé po 10 měsících nad hranicí 8 tisíc dolarů. Stejně je to odpad, říká O´Leary
Některé osobnosti současný růst neoslnil

Během posledních 24 hodin se cena bitcoinu propadla o 10,1 % na 7 215 dolarů za kus. Nejznámější kryptoměna v tom ovšem není sama, například Ethereum se propadlo o 7,97 % na cenu 241 dolarů za kus a XRP dokonce o 15,4 % na 0,399378 dolaru.

Hodnota celého kryptoměnového trhu se za posledních 24 hodin propadla o hrozivých 8 %, což v reálných číslech znamená propad o 21 miliard dolarů.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články