5 pravidel pro dokonalé ovládnutí vlastní mysli i života

Jste tím, co si myslíte

Myslíte si, že vám patří vaše mysl? Že jste jejími suverénními pány? Že se za každé situace rozhodujete naprosto racionálně a pouze podle svého vlastního názoru? Pokud si myslíte že ano, pak buď patříte k naprosto výjimečné skupině lidí, nebo lžete sami sobě. Pokud si umíte přiznat, že se svou myslí občas bojujete, tento článek vám to pomůže změnit.
Jak moc ovládáte své myšlenky?
Jak moc ovládáte své myšlenky?

Vaše mysl je stejně jako oheň dobrý sluha, ale zlý pán. Pokud svou mysl dokážete ovládat, můžete dokázat cokoli a nic vás nezastaví. Pokud ji naopak ovládat nedokážete, čeká vás přežívání a neustálý pocit zmaru. Která možnost je vám bližší?

„Ovládněte svou mysl, nebo ovládne ona vás.“

Buddha

Už generál Sun-c´ ve svém díle Umění války říkal, že „kdo zná sebe i svého nepřítele, ten může svést v klidu sto bitev“. A je to výrok naprosto přesný. Stejně tak jako tradiční výrok Tomáše Bati, který řekl, že „kdo chce vybudovat velký podnik, musí vybudovat nejdříve sebe“.

Pojmem „sebe“ mysleli oba tito velikáni svou mysl. Protože pouze ten, kdo dokáže za každé situace kontrolovat své myšlenky a emoce, ten také dokáže nejlépe reagovat a tedy z každé situace vytěžit to nejlepší. Naopak ten, kdo se nechává unášet emocemi, strachem, touhou či vášněmi, ten je často pouhým otrokem, kterého je snadné ovládnout zvnějšku.

„Vaše mysl je vším. Na co myslíte, tím se i stanete.“

Buddha

Je to tak, jste nejen tím, co jíte, ale, a to hlavně, tím, na co myslíte. Průměrný člověk myslí na sport (ten sledovaný z gauče), na nákupy či pornografii, nechává se unášet závistí a nenávistí, vztekem a smutkem… Úspěšný člověk naopak přemýšlí většinu dne nad budoucností své firmy, blahem svých zaměstnanců i své rodiny, nad technologiemi, které změní svět, nad svým vlastním rozvojem, nad filantropií, dokáže mít pod kontrolou své emoce a rozhodovat se racionálně.

Ti nejúspěšnější si jednoduše nahráli do svého mozku trochu vyspělejší software a ten jim umožňuje dostat se tam, kam potřebují. Průměrní lidé naopak všechno svádí na okolí a myslí si, že za jejich neúspěchy mohou okolnosti, nikoli jejich styl myšlení. Přitom by jim stačilo, aby také vyměnili svůj mozkový software za nový.

Pokud patříte mezi ty, kteří si uvědomují a přiznávají vlastní slabiny, gratulujeme, je to první krok na cestě k úspěšnému ovládnutí své vlastní mysli. Pojďme se tedy nyní podívat na pravidla, která vám pomohou převzít kontrolu nejen nad svou myslí, ale zejména nad svým životem.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
Nejnovější články