Jak dosáhnout rychle povýšení? Vystupte z davu

Chcete v dnešním tvrdém světě dostat to, co chcete? Využijte naše tipy

Jste už na své současné pozici příliš dlouhou dobu a rozhodli jste se posunout někam dál? Připravuje se u vás ve firmě povyšování a nechcete zůstat stranou? Věřte, že ne veškerá zodpovědnost za povýšení leží pouze na vašem nadřízeném. Ledacos pro svůj postup výš můžete udělat i sami.
Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

#1Usmívejte se

Možná celkem triviální rada, ale není radno ji podceňovat. Každý pracovní den se skládá z mnoha neočekávaných událostí. Jak dobře člověk dělá svou práci, tak částečně závisí i na tom, jak reaguje na tyto nečekané situace. Úzkost a strach vás v tomto případě nedovednou nikam, naopak dopřát si čas na analýzu situace vám pomůže shromáždit své myšlenky a přijít na řešení problému.

Usmívejte se a vyzařujte pozitivně. Tento přístup tak ukáže vašemu šéfovi, že se nebojíte výzev, ale že se do nich naopak umíte vrhnout po hlavě.

#2 Pracujte nad rámec svých povinností

Ochota nést zodpovědnost vám pomůže získat kladné body. Zájem o další práci ukazuje také váš zájem o svou pozici ve firmě a váš zájem o firmu samotnou. To, že nabídnete svůj čas, ukazuje, že jste ochotni udělat více a jít dál, než je nutné. Kterému šéfovi by se takový zájem nelíbil?

Přečtěte si také
Jak si vyjednat vyšší plat?
Tipy jak si na pohovoru říci o vyšší plat, abyste později předešli nedorozuměním

#3 Přicházejte dříve a odcházejte později

Akce mluví mnohem jasněji než slova. To, že v práci strávíte více času, vám pomůže získat před ostatními náskok. Stačí přijít do práce o 15 minut dříve než ostatní a druzí budou mít pocit, že jste v práci stále. O trochu pozdější odchod zase ukazuje, že svůj úkol děláte pečlivě a nikam zbytečně nespěcháte.

#4 Projevte starost

Dejte ostatním vědět, jak neocenitelní pro společnost jste. Například navrhněte řešení pro optimalizaci výrobního programu – dáte tak najevo, že svůj čas věnujete nejen své práci, ale i zlepšení firmy samotné. A hlavně – zajistěte, aby to věděli ti správní lidé…

Někdy to bez ostrých loktů nejde

#5 Trocha sebepropagace neuškodí

Kdo říkal, že se nestydatá sebepropagace nikdy nevyplácí? To, že ostatní budou vědět, co vše jste dosáhli, vám jistě pomůže získat kredit a dostat se tedy i blíže ke svému cíli. Vždy se ujistěte, že si vaší dobře odvedené práce všimnou správní lidé, a hlavně nenechte nikoho, aby si připisoval vaše úspěchy – někdy to bez ostrých loktů prostě nejde.

Pokud není váš šéf stále zaujatý, představte mu čísla. Například porovnejte své výsledky s loňským rokem a ukažte mu, že jste byli schopni zlepšit svou produktivitu o 25 %. Nadřízení často nemají čas všimnout si vaší dobře odvedené práce nebo těchto postupných, ale dlouhodobě významných zlepšení.

#6 Oblékejte se tak, abyste zapůsobili

To, jak se oblékáte, je podstatnou součástí balíčku, který nabízíte a kterým se prezentujete. Většina lidí uvítá možnost dívat se na zaměstnance, který vypadá stejně dobře, jako pracuje. To znamená, že byste měli být vždy upravení, oholení a s trochou nadsázky – voňavý. A co se týče pracovního oděvu, oblékejte se pěkně, nicméně nemusíte být „overdressed“– obchodní manažer by se měl oblékat jako obchodní manažer, programátor nebo grafik ale už jako obchodní manažer vypadat nemusí.

Přečtěte si také
Jak úspěšně vyjednávat? Stačí dodržovat pár pravidel
Řiďte se našimi radami a zaručeně dosáhnete svých cílů

#7 Pokládejte otázky

Dejte svému šéfovi vědět, že máte zájem ve firmě strávit více času a vypracovat se. Čím dříve tento krok uděláte, tím lépe – vzbuzuje to pocit sounáležitosti a ochoty závazku a to je přesně ten obrázek, který o sobě chcete vytvořit.

#8 Mluvte se správnými lidmi

Je to trochu povrchní – ale snažte se bavit s těmi správnými lidmi. Vlivnými, kteří jsou ve společnosti dlouho, jsou vážení, úspěšní. Vzbudíte tak dojem, že mezi ně patříte.

Dejte o sobě vědět, že máte zájem ve firmě strávit více času a vypracovat se

#9 Komunikujte se svým nadřízeným

Dostaňte se na jeho stranu. Ukažte, že ho berete jako mentora – ptejte se ho na informace, rady. Zabere to lépe než vyptávání se na zvýšení platu.

Začněte „šplhat“

Tak to bychom měli – pár jednoduchých tipů, které sice nezaručují povýšení, ale mohou alespoň velmi výrazně zvýšit vaše šance na to, abyste dostali to, co zasloužíte.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články