Jak se zbavit stresu? Tato jednoduchá skladba vám pomůže snížit stres až o 65 procent

Nalaďte se na klidnější vlnu

Stres je v dnešní uspěchané době v podstatě všudypřítomný. Pokud navíc podnikáte, musíte jít stresu tak trochu naproti, abyste se posouvali kupředu. Jenže jak zabránit tomu, aby vás stres přemohl?
Postavte se stresu čelem
Postavte se stresu čelem

Každý má na zahnání stresu svůj vlastní recept, někdo chodí sportovat, někdo jezdí rychle v autě (mladý Bill Gates by mohl vyprávět), jiného zase uklidní četba nějaké fantasy knihy. Co však funguje v podstatě spolehlivě na všechny typy osobností, to je hudba. Nenajdete člověka, kterému by oblíbená hudba nedokázala zlepšit náladu.

Mít vlastní cestu ven ze stresu je pro život člověka velmi důležité. Stres je zpočátku velmi nenápadná, ale postupem času čím dál zákeřnější nemoc, která může skončit vážnými depresemi, obezitou a v nemálo případech také smrtí. Jak zjistili nedávno vědci z Harvardovy univerzity, stres má v západních zemích na svědomí mnohem více úmrtí, než diabetes, Alzheimer nebo třeba chřipka.

Stres je velmi nebezpečný a není proto divu, že mnoho vědců po celém světě se snaží přijít na možné cesty, jak by se dnešní civilizace mohla stresu efektivněji bránit. A výjimkou není aní tým neurovědců z Velké Británie, kteří před několika lety testovali vliv různých druhů hudby a zvuků na redukci stresu.

Tito vědci v rámci svého výzkumu objevili jednu skladbu, která podle jejich výsledků dokáže snížit stres až o závratných 65 procent, stejně tak sníží intenzitu tlukotu srdce až o 35 %. To jsou výsledky, které této skladbě propůjčují doslova léčivé účinky. Nejzajímavější na tom však je, že tato hudební nahrávka byla přesně k tomuto účelu stvořena.

Přečtěte si také
Jednoduchý návod, jak být šťastný. A produktivní.
Nepodceňujte své životní štěstí a spokojenost
Weightless

Skladba Weightless od skupiny Marconi Union je přesně tím, co hledáte, když máte pocit, že vám svět padá na hlavu. Kompozice zvuků vytvořená přesně tak, aby se váš mozek dostal do stavu smyslové beztíže.

Trio hudebníků stojící za Marconi Union vytvořilo tuto skladbu v roce 2011 ve spolupráci s Britskou Akademií Zvukové Terapie a okamžitě si tím získalo slávu. Magazín Time je v tom samém roce zařadil do svého žebříčku nejzajímavějších inovátorů.

Pokud cítíte, že by vašemu mozku právě teď malý relax prospěl, vyzkoušejte Weightless a uvidíte. Přikládáme rovnou desetihodinovou verzi, kdybyste se zaposlouchali. Ta klasická má totiž „jen“ 8 minut, což někdy opravdu nemusí stačit.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
Nejnovější články