Legendární Ivy Lee a jeho úžasně jednoduchý recept na maximální produktivitu

Čím jednodušší to je, tím lépe to funguje

Jak být v práci produktivní každý den? Jak hravě dokončovat úkoly jeden za druhým? Jak neodkládat projekty a pracovat na nich hned od usednutí ke stolu? Miliony lidí po celém světě si s touto otázkou lámou hlavu a přitom dokonalý návod existuje už od roku 1918.
Ivy Lee
Ivy Lee

Charles M. Schwab byl úspěšný podnikatel z přelomu devatenáctého a dvacátého století. Pokud jste o něm doposud neslyšeli, pak vězte, že to byl jeden z největších průmyslníků své doby a majitel druhé největší ocelárny ve Spojených státech. Jeho osobní majetek ho řadil mezi tehdejší podnikatelskou­ elitu.

A tento Charles M. Schwab v období konce první světové války řešil, jak motivovat své pracovníky k lepším výkonům a jak zvýšit jejich produktivitu. Pan Schwab byl velmi chytrý muž a ačkoli neměl mnoho oficiálního vzdělání, dokázal si vždy poradit. Ale v této věci dlouho tápal, dokud v roce 1918 nenarazil na muže jménem Ivy Lee.

Ivy Ledbetter Lee byl americký poradce velkých korporací a průkopník public relations. Někdy bývá dokonce označován za zakladatele moderních public relations a autora postupu vydávání tiskových zpráv jako cílené komunikace s veřejností. A tento Ivy Lee najednou seděl v kanceláři Charlese M. Schwaba a poslouchal jeho prosbu o pomoc s produktivitou.

„Dejte mi 15 minut s každým vaším manažerem,“ řekl Lee.

„Kolik mě to bude stát,“ optal se Schwab.

„Nic,“ pravil Lee. „Dokud to nezačne fungovat. Po třech měsících mi můžete poslat šek na takovou částku, jaká vám přijde odpovídající.“

Takový obchod přišel Charlesi Schwabovi rozumný a tak svolil ke spolupráci. Ivy Lee se tedy šel setkat s manažery.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Přesně tak to dělám 😎 Akorát většinou přesunu těch stejných šest zase na další den 😎

  1
  • XDD Tak to mě rozsekalo, totální "SWAG" . Ve své podstatě žádný systém v tom nemáte xDDD

   0
  • Mám v tom systém, jen jeho funkčnost je trochu pochybná 😃

   0
 • Paráda! Plánovat den(resp.večer) dopředu jsem si zvykla už před léty. A tady mě zaujalo stanovení pořadí a max 6 úkolů! Jdu do toho!

  0
 • To zní skvěle! 🙂

  0
 • Jen to dodržet no 😃

  0
 • Tak to je pecka!

  0
Nejnovější články