3 dobré důvody, proč byste jako podnikatelé měli hrát videohry

Ještě ten Playstation nevyhazujte

Asi drtivá většina lidí narozených po roce 1980 hrála v mládí nějaké videohry, ať už to bylo na počítači, konzoli či později telefonu. Některým to zůstalo až do pozdějšího věku a rádi si zahrají třeba se svými dětmi nebo kolegy, někteří naopak po pubertě seznali, že je to zábava pro děti a šli si sednout do baru s přáteli. Ať už patříte ke kterékoli z těchto skupin, možná váš překvapí, že videohry z vás mohou udělat lepšího podnikatele. Vysvětlíme si jak.
Zahrajete si?
Zahrajete si?

Že vám hraní her a podnikání nejdou dohromady? Pak vězte, že mnozí úspěšní podnikatelé si ještě dnes, kdy mají miliardové firmy, moc rádi zahrají nějakou tu střílečku nebo strategii.

Mark Zuckerberg z Facebooku, Elon Musk z Tesly a SpaceX či Larry Page z Googlu, to jsou jen někteří z těch, kterým zápal pro hraní her vydržel dodnes. Page s Muskem se dokonce často schází v tajném bytě v Palo Altu, kde kromě plánování sci-fi budoucnosti také hrají hry. A podle výsledků jejich firem to vypadá, že jim tato aktivita nijak neškodí, ba naopak.

Dlouhá léta se vedou spory o to, jaký má hraní her vliv na děti. Ale nikdo se moc nebaví o tom, jaký vliv to může mít na dospělé, ještě ke všemu v důležitých funkcích. Přitom v základu by se dalo říci, že například takový rozvoj reflexů je nezpochybnitelným přínosem pro jakoukoli generaci hráčů. Stejně tak na opačném pólu komukoli hrozí, že se může stát na hrách závislým.

Nejen výše zmínění miliardáři jsou důkazem, že hraní her může mít pro život podnikatele nemalý přínos. Je však potřeba k tomu přistupovat nikoli náhodně, ale více z vědeckého pohledu. Pokud totiž budete celý den zabíjet zombie, těžko z toho bude profitovat váš byznys. Pokud ovšem budete se spoluhráči domlouvat strategii jak obsadit nepřátelské město, může být přínos pro váš byznys podstatný.

Pojďme si tady ukázat, proč byste tu konzoli ještě neměli vyhazovat.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Chtěl jsem dneska pracovat, ale když jinak nedáte 😃 Teď vážně, také si myslím, že když k tomu člověk přistupuje s dostatečným nadhledem, může to být nejen dobrá zábava, ale i určitý způsob osobního rozvoje. Asi jako sport, to je taky dobrý doplněk, ale když začnete trávit celé dny ve fitku, moc vám to nepomůže 🙂

    2
  • Několik hodin týdně s Xboxem mi ještě nikdy neuskodilo! 😄

    1
  • No vy mi děláte radost 😃

    1
Nejnovější články