Ze servírky slavnou kongresmankou za jediný rok, to je Alexandria Ocasio-Cortez

Když se sny stávají skutečností

Ať už si o jejích politických názorech myslíte cokoli, jedno se jí upřít nedá, tahle devětadvacetiletá rodačka z Bronxu se vzepřela svému osudu a dokázala něco, na co by si ještě před rokem nikdo nevsadil.
Alexandria Ocasio-Cortez
Alexandria Ocasio-Cortez
„Od žen, jako jsem já, se neočekává, že budou kandidovat“.

Když ji v roce 2008 zemřel otec, studovala právě na Bostonské univerzitě. S matkou následně musely několik let bojovat proti nucené aukci svého domova a aby finančně nestrádaly, pracovala Alexandria jeho servírka a barmanka, zatímco její matka uklízela domy a řídila školní autobus.

Jak sama často říká, její chudé poměry jí nedávaly ty nejlepší karty do hry jménem život. Ona však nikdy nepatřila k těm, kteří by si stěžovali. I když dělala dvě práce najednou, našla si čas na pomoc charitativním organizacím nebo se účastnila aktivistických akcí týkajících se témat, za která bojuje i dnes.

Možná ani sama nečekala, že by se jednou mohla dostat do nejvyšších pater americké politiky. Osud tomu však chtěl a dnes je z mladé ženy s portorikánskými kořeny historicky nejmladší kongresmanka Spojených států. Jak se jí to podařilo?

Celý článek je přístupný pouze komunitě Warengo
Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma.
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Ten příběh je super!

  0
 • Napíšete o ní nějak často? 😃

  0
  • Já jsem za to ráda, pro mě je inspirativní 🙂

   0

Nejnovější články