Ze servírky slavnou kongresmankou za jediný rok, to je Alexandria Ocasio-Cortez

Když se sny stávají skutečností

Ať už si o jejích politických názorech myslíte cokoli, jedno se jí upřít nedá, tahle devětadvacetiletá rodačka z Bronxu se vzepřela svému osudu a dokázala něco, na co by si ještě před rokem nikdo nevsadil.
Alexandria Ocasio-Cortez
Alexandria Ocasio-Cortez
„Od žen, jako jsem já, se neočekává, že budou kandidovat“.

Když ji v roce 2008 zemřel otec, studovala právě na Bostonské univerzitě. S matkou následně musely několik let bojovat proti nucené aukci svého domova a aby finančně nestrádaly, pracovala Alexandria jeho servírka a barmanka, zatímco její matka uklízela domy a řídila školní autobus.

Jak sama často říká, její chudé poměry jí nedávaly ty nejlepší karty do hry jménem život. Ona však nikdy nepatřila k těm, kteří by si stěžovali. I když dělala dvě práce najednou, našla si čas na pomoc charitativním organizacím nebo se účastnila aktivistických akcí týkajících se témat, za která bojuje i dnes.

Možná ani sama nečekala, že by se jednou mohla dostat do nejvyšších pater americké politiky. Osud tomu však chtěl a dnes je z mladé ženy s portorikánskými kořeny historicky nejmladší kongresmanka Spojených států. Jak se jí to podařilo?

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
Nejnovější články