Jak spát 2 hodiny denně a získat 20 let života navíc?

Tajemství polyfázového spánku

Možná si to ani neuvědomujete, ale pokud jako většina lidí spíte tradičních 8 hodin denně, znamená to, že prospíte třetinu svého života. Pokud se tedy dle předpokladů dožijete 90 let, prospíte celých 30 let. Není to trochu moc spánku na jeden jediný život, který se už nebude nikdy opakovat? Pokud to tak vidíte, máme pro vás řešení.
Kolikrát denně spíte?
Kolikrát denně spíte?

Leonardo Da Vinci, Thomas Jefferson, Napoleon Bonaparte, Nikola Tesla či Albert Einstein, ti všichni a mnozí další si uvědomovali jedinečnou hodnotu svého pozemského života. Tito velikáni, díky kterým dnešní svět vypadá tak, jak ho známe, nechtěli promrhat třetinu svého života spánkem a tak se snažili přijít na nějaké tajemství, díky kterému by mohli své tvorbě a činnostem věnovat mnohem více času.

Aniž by ho nějak pojmenovali, toto tajemství všichni objevili. Díky tomu mohli pracovat i 22 hodin denně a měnit svět. Pokud máte stejné plány a nechcete prospat třetinu svého života, naučte se umění polyfázového spánku.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Zkoušel jsem něco podobného asi před 7 lety. Měl jsem možnost spát kdykoli, takže když jsem byl unavený, usnul jsem a dal jsem si budík na hodinu. Časem jsem odhadl, že mi bude stačit méně, někdy jsem si dal naopak více. Postupně jsem se dostal do stavu, kdy jsem spal 4-5 hodin denně místo 7-8. Cca 3-4 roky jsem to vydržel, pak jsem se během jednoho projektu upracoval a vyhořel slight_smile Po zotavení jsem zkoušel podobný režim s větší opatrností vzhledem ke zdraví a denně naspal přesně 6,5 hodiny. Všiml jsem si, že jsem výrazně produktivnější a kreativnější, než když jsem se přetěžoval. I tak jsem hubnul, dělal přešlapy, necítil jsem se fit. Po všech pokusech jsem se vrátil k 7-8 hodinám spánku a musím říct, že jsem o několik řádů spokojenějším člověkem. Vlastně mi zpětně přijde blbost, že jsem to zkoušel. Každý by měl vnímat svoje tělo a neřídit se instantními návody, moje na to prostě není stavěné.

  5
 • Jeden čas jsem to zkoušel, právě po přečtení toho čtyřhodinového těla. Funguje to celkem bez problémů, jediná chyba je ve zbytku obyvatelstva, které tak nějak nemá pochopení pro pravidelná zdřímnutí během dne. Snad se mi podaří k tomu zase někdy vrátit.

  2
  • A co z toho, přímo toho Ubermana?

   0
  • Nene, jen Everymana, tři zdřímnutí během dne. Ale i to je v dnešním světě dost no.

   0
 • Zní to zajímavě, ale zkoušet to raději nebudu slight_smile

  0
 • Už asi tři roky se na to chystám slight_smile I kdyby to člověku získalo jen 4 hodiny každý den navíc, tak je to super, co všechno se pak dá stihnout!

  0
Nejnovější články