Jednoduchý návod, jak se zbavit špatných návyků a získat svobodu

Teorie smyčky zvyku a jejího přerušení

Ať se nám to líbí nebo ne, návyky hrají v našem životě velmi významnou roli. A pokud dovolíme, aby náš život ovládaly ty špatné, nikdy se nedostaneme za začarovaného kruhu průměrnosti. Jak se tedy postarat o to, aby náš život řídily dobré návyky?
Zbavte se špatných návyků jednou pro vždy
Zbavte se špatných návyků jednou pro vždy

Ráno vstanete o půl osmé, rychle se připravíte, něco na sebe hodíte a vydáte se na cestu do práce. Po cestě se zastavíte pro kafe ve Starbucks a před kanceláří si ještě v rychlosti zakouříte. Po příchodu do kanceláře, na minut přesně, si uvědomíte, že byste si to kafe vlastně dali ještě jedno, takže se pustíte do přípravy, která i s poklidnou konzumací při čtení ranních zpráv nezabere méně než 30 minut.

Oběd je samozřejmě vydatný, takže po návratu do kanceláře to ještě chvilku rozdýcháváte (rozumějte cca do 16h) přičemž mezitím si stihnete párkrát odskočit na cigaretu a během těchto magických okamžiků s kolegy pomluvit šéfa a vysmát se těm snaživým, co sedí nahoře a pracují. Po páté odpolední máte padla a jdete domu usednout k televizi, protože ten oběd vás opravdu zmohl a na fitko už nemáte energii. Do noci pak ještě chatujete na facebooku, abyste po půlnoci odpadli a další den celý proces opakovali.

Přečtěte si také
5 kroků, kterými rapidně zvýšíte svou inteligenci
Ti nejlepší se geniální nerodí, jen dělají věci jinak

Tak nějak by se dal popsat pracovní, a vlastně i osobní život průměrného zaměstnance. Takového, který se umí vymluvit na všechno možné, který si stěžuje na všechny kolem sebe, ale nikdy si nepřizná, že chyba začíná u něj samotného. V jeho každodenních činnostech, které jsou utvářeny špatnými návyky.

Jelikož patříte mezi čtenáře Warengo, velmi pravděpodobně se vás tento příběh netýká v celém svém znění. Dost možná jste se však v jedné či dvou částech našli. Možná víte o nějakém jiném špatném návyku, který vás trápí a nedokážete se ho zbavit. To je však první a velmi důležitý krok na cestě k jeho zničení. Je potřeba si jeho existenci uvědomovat a dokázat se na něj zaměřit. Potom už je jeho eliminace doslova hračkou.

Nyní si ukážeme velmi jednoduchý návod, jak se takového špatného návyku zbavit:

Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma

+ bonus 22 praktických tipů, jak okamžitě zlepšit váš život i byznys
Kniha
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Vypadá to jednoduše, to je pravda, ale praxe bývá trochu složitější 🙂 Například vyměnit přátele nebo kolegy opravdu není otázka lusknutí prstů 🙂

  0
  • Mě fungovalo to, že když jsem začal měnit návyky, začalo se měnit mé myšlení a po čase se obměnili kromě přátel i kolegové v práci. V podstatě kolem sebe máte lidi na podobné úrovni vibrace, kterou sama vysíláte.

   2
  • S tím souhlasím. 🙂 Je pravdou, že se stanete pomalu lepšími a tím se mění i okruh lidí a zájmů.

   0
  • Pravda, to má něco do sebe 🙂

   0
 • Jo to vstávání, to je peklo 🙂

  0

Nejnovější články