Recenze knihy: Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu

Jak získat to co chcete bez emocí?

Psychopati jsou dnes velkým tématem. Častokrát můžete slyšet, že psychopatům byste se měli obloukem vyhnout, protože z toho pro vás nikdy nekouká nic dobrého. Mnoho lidí si naopak myslí o sobě, že jsou psychopati, protože například hodně žárlí, což je samo o sobě poměrně úsměvné. Profesor Kevin Dutton se na toto téma podíval velmi zblízka a přinesl návod, jak díky psychopatickému přístupu dojít k úspěchu.
Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu
Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu

Je jich ve společnosti asi jedno procento. Jsou chladnokrevní, roboticky přesní, vypočítaví, bezcitní, manipulativní a co je pro nás nejdůležitější, jsou často velmi úspěšní.

Najdete je v politice, podnikání, investování, sportu, armádě, mezi právníky, lékaři…všude, kde je potřeba umět zachovat chladnou hlavu, najdete na vrcholu žebříčku psychopaty. Jak by tedy mohlo platit, že psychopati jsou špatní když mohou být například doktory nebo bojovat za svou vlast v armádě? Psychopati totiž nejsou vždycky špatní…

Podle profesora Kevina Duttona se totiž psychopati dělí na dva druhy – špatné a hodné. A s jedním takovým hodným psychopatem spojil síly, aby přišel na to, co z něj dělá tak silnou osobnost, která je schopná se vypořádat se sebenáročnějším úkolem.

Andy McNab je bývalý příslušník SAS (Special Air Service) a působil například jako velitel hlídky vysazené během první války v Zálivu hluboko v nepřátelském území. Jako hodný psychopat využívá své charakterové rysy, jako jsou bezohlednost nebo nebojácnost, k tomu, aby v nejrůznějších situacích dostal jak ze sebe, tak z ostatních to nejlepší.

Přečtěte si také
Recenze knihy: Phil Knight - Umění vítězit
Zakladatel Nike a jeho byznysový příběh

Kniha popisuje několik společných zážitků této dvojice, kdy profesor Dutton postupně poznává jednotlivé charakteristiky psychopatického Andyho. Častokrát samozřejmě zjišťuje, že tento bývalý voják má k mnoha věcem naprosto odlišný přístup, než zbytek společnosti. Jsou to však přesně tyto detaily, které z něj činí psychopata hodného studia.

Kniha a jednotlivé části jsou popsány tak, aby si čtenáři dokázali vzít z Andyho psychopatického přístupu poučení a snažili se následně tyto tipy a triky aplikovat na svůj život. Na první pohled to nevypadá složitě, ale jakmile se z toho má stát vyloženě část vašeho charakteru, bude to chtít pár měsíců (let?) praxe.

Každopádně se jedná o skvělou knihu, která nám nejenže ukazuje, že psychopati nejsou pouze zlí, ale že se od nich můžeme mnohému naučit a díky tomu být úspěšní v životě i byznysu.

Hodnocení Warengo: 10/10

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu
Autor: Kevin Dutton, Andy McNab
Vydává: Emitos
Čas čtení: 7 hodin

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Přesně, každý druhý si dneska o sobě myslí, jaký není psychopat a při první překážce se složí 😃

  2
  • Jojo, s těma žárlivýma lidma je to trefa, hodně holek si myslí, že emočně labilní = psychopat 😃

   0
 • Díky za tip kluci 🙂

  0
Nejnovější články