3 oblasti, ve kterých probíhá naše sebedestrukce. Jak se jí bránit?

Vaším největším nepřítelem je ten v zrcadle

Pokud jste už někdy kráčeli ulicemi Prahy či jakéhokoli jiného velké města, nepochybně jste narazili na bezdomovce, člověka na absolutním okraji společnosti, bez vidiny lepších zítřků. Přitom i tenhle dnes odpudivě vypadající jedinec byl dříve dítětem, které snilo a toužilo po krásném životě, milující rodině a bezpečném místě, kam se bude moci každý den vracet. Co se stalo, že dnes před sebou vidíte doslova lidskou trosku?
Nenechte sebedestrukci překazit vaše plány
Nenechte sebedestrukci překazit vaše plány

Tento bezdomovec stejně jako mnoho jiných lidí bez vyhlídky na lepší život totiž udělal jednu zásadní chybu – dovolil svému egu, které se vydávalo za jeho nejlepšího přítele, aby ho sabotovalo a tím ho uvrhlo do tohoto bezvýchodného stavu.

Můžete mít podporu rodiny a dostatek financí, můžete mít skvělé nápady a vysokoškolské vzdělání, ale jakmile v sobě necháte žít toho temného tichého pasažéra jménem sebesabotér, pak je jistá jedna věc – skončíte nikde, tak jako ten žebrající stín na ulici.

„Nepřejte si snazší život. Přejte si být silnějším člověkem.“

John Fitzgerald Kennedy

Chcete se dostat na start-up soutěž – ne nevyberou mě, můj projekt je nezajímavý. Chcete postavu snů – ne to nezvládnu, jdu si raději pro sladkosti. Chcete vystudovat a mít lepší zaměstnání – ne to bude trvat moc dlouho, já chci na párty. Chcete partnerku svých snů – ne ta mě nebude mít ráda, jsem ošklivý. Jsou desítky a desítky myšlenkových pochodů, kterými nás naše ego přesvědčuje, že ničit sebe sama je to správné východisko.

Spotřeba drog, alkoholu, cukru atd. jasně ukazuje na to, jak jsme od dob našich prapředků zeslábli. Dovolili jsme egu nechat nastoupit konformitu a sebedestrukci a přijali ji jako to, co nás dělá šťastnými. Podle většiny psychologů má sebedestrukce a špatný postoj k životu několik jasných důvodů. V redakci jsme vybrali tři klasické, které máme úplně všichni. Jen na ně nepatrně jinak reagujeme – a v tom je ten klíč.

Jak tedy ono ego umlčet, aby nás už nikdy neuvrhlo do stavu zmaru a beznaděje?

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • S tím, že každý je sám sobě největším nepřítelem, naprosto souhlasím!

    2
Nejnovější články