Jak se stát milionářem? Může to být snadnější, než si myslíte

Pár chytrých rad a myšlenek na cestu k prvnímu miliónu

Pokud si opravdu myslíte, že jste na miliony připraveni, máte ambice, dokážete se soustředit, nehledáte pro své chyby neustále nějaké výmluvy a máte chuť pracovat až do roztrhání těla, pak si můžete gratulovat. Pravděpodobnost, že se vám bude ve vašem životě dařit velmi dobře je vysoká.
Když zasadíte ty správné návyky, vyrostou z nich peníze
Když zasadíte ty správné návyky, vyrostou z nich peníze

Než zamíříte ke svým milionům (jenom pozor, ať se z toho nestane vaše jediná životní posedlost), přečtěte si našich 9 stručných rad či myšlenek, které by se vám mohly na cestě hodit.

#1 Žijeme v ideální době

Na to nesmíte zapomínat, udrží to vaši mysl bystrou a pozitivní! Nikdy v lidské historii nebylo pro jakéhokoliv člověka snazší vydělat hromadu peněz, než v současnosti. V globální ekonomice se dnes nachází nepředstavitelné množství peněz a existuje obrovské množství možností, jak toho využít. Jako zaměstnanec máte dnes šanci na velmi vysoký plat, který můžete následně zhodnotit promyšlenými investicemi a tím se od zaměstnání odpoutat a vydat se vlastní cestou jako samostatný investor.

Na trhu je také mnoho investorů, kteří za posledních několik let ekonomického růstu vydělali obrovské množství peněz a dnes koukají po možnostech, kam je vložit. Pokud tedy chcete být více podnikatelem než investorem, máte dnes ty nejlepší možnosti, jak sehnat investici na svůj projekt.

#2 Miliony si naspoříte velmi složitě

Stará filozofie o šetření každé mince už je přežitkem doby. Milion si naspoříte velmi složitě, pokud tedy neplánujete stát se milionářem až na stará kolena. Ve chvíli, kdy vám bude 60 let, už se na peníze budete dívat úplně jinak, než dnes.

Čistě hypoteticky byste při měsíčním vkladu na spořící účet ve výši 2000 Kč a poměrně standardním úroku 1 procento museli spořit na částku milion korun více než 35 let. Vezmeme-li v úvahu inflační cíl České národní banky, který se pohybuje mezi 2 a 3 procenty ročně, tak jste v reálných cenách ročně o procento až dvě dokonce v mínusu. Jedná se o extrémní příklad, má však pouze ilustrovat nesmyslnost spoření z dlouhodobého hlediska.

#3 Žijte pod svou úrovní

Pokud chcete úspěšně absolvovat cestu ke svým milionům, žijte vždy pod životní úrovní, kterou vám váš plat umožňuje žít. Ne proto, abyste se o něco okrádali, ale proto, že chcete mít jednoho dne na účtu miliony. Warren Buffett žije celý život ve stejném domě, myslíte si, že je to náhoda?

Nikdo solidní, kdo za to stojí, s vámi nikdy nebude dělat byznys kvůli vašemu obleku, kvůli hodinkám na vašem zápěstí ani kvůli automobilu, který řídíte. Ač šaty dělají člověka, v prvé řadě by mělo jít především o vaše schopnosti. Když vydržíte nějakou dobu žít pod svou úroveň, je dost možné, že pak až do konce života budete moci žít na úrovni, na kterou jiní nikdy nedosáhnou.

Přečtěte si také
Chcete se zajistit na důchod a klidné stáří? Začněte investovat
9 rad pro nováčky v investičním světě

#4 Staňte se (nejen) daňovým profesionálem

Naučte se daňový zákon do posledního puntíku a využijte jej maximálně ve svůj prospěch. Nespoléhejte na někoho druhého. Přestaňte neustále fňukat ohledně daní a naučte se, jak vám mohou být prospěšné. Najděte způsoby, jak si z daní legálně odepsat nejen nový telefon či notebook, ale i automobil nebo třeba dům. Existují legální cesty, jak výrazně snížit peníze, které odvedete na daních a tyto peníze místo do kapsy státu odvést do své vlastní kapsy.

Jednou z nejdůležitějších investic na vaší cestě k milionu mohou být knihy, ve kterých najdete nepřeberné množství rad a tipů, jak řešit finance, investice, daně, cashflow a vše, co se financí týká. Využijte toho, protože za pár korun můžete získat opravdu hodně muziky.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • V kupovaní domu byť na hypo. a následný pronájem který zaplatí hypo plus tvoří určitý příjem je hloupost? nebo jsem to špatně uchopilslight_smile ten předposlední odstavec?????

  0
  • V koupi bytu na hypo za účelem nastěhování nájemníků není nic špatného. Je však potřeba brát v úvahu i to, že může dojít k nějaké finanční krizi. Pokud se tak stane, je možné, že Vaši nájemnící přestanou platit nájem a pak svou hypo pravděpodobně neutáhnete ani Vy a banka vám nemovitost sebere. Takže z tohoto pohledu se o jisté riziko jedná slight_smile

   0
  • Jisté riziko je přece ve všem bez určitého podstupování rizika nejde nic dělat . Kdyby to bylo tak snadné a bez rizika dělali by “to”všichni možná právě proto je bohatší nebo bohatá menšina wink

   0
 • No proč si to pravidelně neopakovat slight_smile

  0
 • Nic moc nového. Ale pravda to samozřejmě je.

  0
  • A stejne to porad tolik lidi nechape slight_smile

   0
  • To chápe jen 5% lidí. Tak to bylo, je a bude slight_smile

   0
Nejnovější články