Jak využít špatných lidských vlastností ku prospěchu svého podnikání

Ochočené zlo zasahuje do byznysu více, než si myslíte

Položili jste si už někdy otázku, zda dokáže zlo pomáhat v podnikání? Možná se budete divit, ale odpověď zní ano. Pokusím se vám nastínit trochu jiné zlo než to, které má za účel škodit druhým. Ukážeme si zlo, které nám dokáže pomoci v dosažení našich cílů a přitom posloužit dobrým způsobem nejen nám, ale i našemu okolí.
Město hříchu – Las Vegas
Město hříchu – Las Vegas

Pod pojmem zlo si můžeme představit zkažené jedince, chamtivé a bezohledné podnikatele, jejichž chování většinou k morálnímu nezřídka kdy zákonnému ideálu dost daleko. Nemáte takové lidi v lásce? Není se co divit. Podnikatelským ideálem by mělo být dosažení pozitivního rozvoje, nikoliv technologického nebo morálního úpadku. Dnes si proto představíme zlo z trochu jiného úhlu pohledu.

Podíváme se na osobní zlo, které se omotává kolem každého z nás. Špatné návyky a drobné hříchy si čas od času neodpustí ani ti největší světci. Obzvláště pak ne podnikatelé, kteří k nim mají často větší sklony, než ostatní.

V zájmu zachování jisté stability by mělo být zlo s dobrem v rovnováze. My si odhalíme, jak může být to drobné osobní zlo ku prospěchu naší práci. Pokud vás vaše špatné osobní návyky dokáží zlomit, zrušíme nyní společně toto pravidlo, které vám stojí v každodenním štěstí a povolíme uzdu tomu, čemu se říká skutečný úspěch.

 

Lenost

Lenost je jednou z přirozených lidských vlastností, kterým dokáže podlehnout i pracovitý člověk. Společnosti po celém světě využívají lidské lenosti k vlastnímu prospěchu. Nevěříte? Podívejte se někdy například na obchodní podmínky. Všimli jste si, jak jsou dlouhé a nečitelné? Z lenosti je většina lidí ignoruje, když si instaluje software, když si zařizuje povinné ručení a často i když si kupuje nějaké to povzbuzení v tabletkách.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články