Tajemství šťastného a dlouhého života? Objevil jsem ho už v 7 letech, říká Charlie Munger

Rada do života od viceprezidenta Berkshire Hathaway

Že se lidé snaží načerpat co nejvíce moudrosti od věhlasného Warrena Buffetta, to jsme si už zvykli. Jeho ekonomický úspěch by však s velkou pravděpodobností nikdy nebyl tak významný, nebýt jeho pravé ruky, Charlieho Mungera. A tento dnes už téměř stoletý investiční veterán má stále co říci, zejména co se týká receptu na dlouhý a spokojený život.
Charlie Munger
Charlie Munger

Jedná se o jedno z nejsilnějších a nejproduktivnějších obchodních partnerství v byznysovém světě. Warren Buffett i Charlie Munger se narodili ve městě Omaha v Nebrasce a v roce 1959 je seznámil jeden místní doktor, který si myslel, že by si ti dva mohli rozumět. A opravdu, z těch dvou se stali obchodní partneři na celý život.

V době, kdy se tito dva legendární investoři seznámili, už Munger ovšem nebydlel v Omaze, ale v Los Angeles, kde se živil jako právník a architekt. Buffett ho tak musel přesvědčit, aby se vrátil do rodného města a stal se jeho pravou rukou. Jak Buffett napsal v roce 2014 v tradiční zprávě akcionářům, bez Mungera by Berkshire Hathaway dnes nebyl tam, kde je.

„Berkshire byl v podstatě budován podle Charlieho plánů. Já měl roli generálního dodavatele, který si na plnění práce najímal ředitele dceřiných společností jako subdodavatele,“ napsal Buffett akcionářům.

Charlie Munger je dnes s odhadovaným majetkem ve výši 1,7 miliardy dolarů a ve svých 95 letech stále ještě viceprezidentem společnosti. A také spokojeným člověkem, který prožil život přesně podle svých představ. Jaký je jeho recept?

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • „Nezávidíte.
  "Nepociťujete odpor.
  "Neutrácíte víc, než je váš příjem.
  "Jste spokojení a srdeční navzdory obtížím.
  "Spolupracujete se spolehlivými lidmi.
  "A děláte to, co dělat máte.

  Prý "velmi prosté a jednoduché" 😂 Ehm něco z toho je jednoduché, ale kolikrát tohle lidi znají ale hledají ten správný recept jak k tomu dojít a někteří to hledají půlku svého života.

  0
  • Horší je, že 95 % lidí k tomu za celý život nedojde...

   0
 • Ti dva k sobě neskutečně pasují 🙂

  0
Nejnovější články