20 jednoduchých návyků, které do roka kompletně změní váš život. Díl 1.

Jak říkal už Leonardo da Vinci: „Jednoduchost je nekonečná dokonalost.“

Americká studie porovnávala, jak vnímáme koncept skládaného úročení. Dala lidem zvolit mezi milionem dolarů na bankovním účtu na začátku měsíce nebo centem, který se během měsíce každý den zdvojnásobí. Ti, co by brali vysokou sumu hned si neuvědomili, že v případě zapojení trošky trpělivosti by byla jejich výplata na konci měsíce více než 10x vyšší. Taková je síla skládaného úročení.
Nevíte, co se životem? Zkuste aplikovat následující jednoduché návyky. Zdroj: pexels.com
Nevíte, co se životem? Zkuste aplikovat následující jednoduché návyky. Zdroj: pexels.com

Zdvojnásobení počtu centů každý den nakonec vede ke konečné částce 10,7 milionu dolarů. Většina růstu se děje až na samém konci cyklu a většina lidí není dostatečně trpělivá, aby si na velkou návratnost počkala. Kultura žití současností je bohužel největším úskalím, které odrazuje lidi od investování.

Pointou je, že pokud chcete naprosto změnit během roka svůj život, je třeba začít hned a po malých krůčcích. Zde vám tak nabízíme návod na 20 efektivních jednoduchých návyků, díky kterým můžete začít ještě dnes večer.

#1 Nemějte strach z odmítnutí

Ano zní to trochu nelogicky, ale hned vysvětlím. Každý den oslovte jednu nebo dvě osoby, s nimiž byste chtěli pracovat, a to i v případě, že jste si zcela jisti, že nemají důvod vám odpovědět.

Může se jednat o potenciálního zaměstnavatele nebo obchodního partnera, se kterým si chcete už dlouho promluvit případně klient nebo vydavatelství, kde byste měli zájem o spolupráci. Možná se vám ze začátku nedostane žádných odpovědí, ale nakonec od někoho odpověď dostanete. Nemáte v podstatě co ztratit, pouze potenciálně hodně získat.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Já jsem sama se sebou spokojená, ale přesně vím, komu se bude článek hodit wink

  0
 • Nejdete úplně do hloubky, ale už se těším na pokračování... slight_smile

  0
  • tak to se těžte na příští pátek slight_smile

   0
  • těžte, těžit ropu, těšte, těšit se, wink je mi líto, ale když to je tak do očí bijící

   1
Nejnovější články