4 životní návyky, které vás zaručeně dovedou k úspěchu

Stejně jako tlak okolí, tak i návyky vás mohou dovést k (ne)úspěchu

Kolem lidské snahy o úspěch vzniklo doslova celé odvětví. Napsala se celá řada knih, pořádají se motivační konference. Proces sebezdokonalování však nevyžaduje vyčerpání horentní sumy peněz s cílem získání patentovaného návodu na úspěch. Cestu k vašemu lepšímu já představuje pouze pár malých změn.
O úspěchu a neúspěchu v našem životě rozhoduje pouze jedna osoba, a tou jsme my sami.
O úspěchu a neúspěchu v našem životě rozhoduje pouze jedna osoba, a tou jsme my sami.

Každá opakující se akce, kterou podnikáme v našem každodenním životě, ať už dobrá nebo špatná, je zvyk, který jsme si vybudovali v průběhu času. Podle Charlese Duhigga, autora knihy Síla zvyku, každý zvyk vzniká ve třech krocích, kterým říká „smyčka zvyku“. Ve chvíli, kdy se smyčka uzavře, přejde rozhodovací fáze mozku do režimu spánku a často tak sami nevědomě pokračujeme v problematickém chování.

Ačkoliv je tato vlastnost mozku skvělá v případě těch dobrých zvyků, na druhé straně dost ztěžuje proces zbavování se špatných. Dobrou zprávou je, že existuje způsob, jak onu smyčku zvyku přerušit.

Přečtěte si také
Tajemství podnikatelského úspěchu odhaleno. Stačí vám na něj 10 hodin týdně
Ale není to tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá

Vhodným příkladem je změna prostředí. „Pokud chcete například přestat kouřit, měli byste to udělat na dovolené, tam se na chvíli zbavíte všech míst, lidí a činností, se kterými máte tento obtěžující zlozvyk spojený. Na druhé straně máte ve změněném prostředí možnost vytvořit nový vzorec chování a pak si ho s sebou přinést i po návratu do standardního života,“ říká Duhigg.

Jaké jsou ale ty návyky, na kterých je třeba nejvíce pracovat? Pokuste se aplikovat následující čtyři a odstartujete cestu k úspěšnějšímu životu:

Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma

+ bonus 22 praktických tipů, jak okamžitě zlepšit váš život i byznys
Kniha
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • To s tím mlčením je hodně velká a podceňovaná pravda!

  0
  • Ale zase nemluvit vůbec taky není výhra 😃

   0
  • Tak to je jasný 🙂 Ale znám spoustu lidí, kteří nenechají člověka ani domluvit a to je fakt otravný!

   1
  • Souhlasím, že jen mlčet není výhra. Na stranu druhou, málo kdo umí "opravdu poslouchat". To, že Vás někdo nechá domluvit, ještě neznamená, že Vás poslouchá a rozumí tomu co říkáte.

   0
 • Díky 👍

  0

Nejnovější články