Jak neztrácet čas a být každý den produktivní? Zkuste Eisenhowerův princip

Učte se od 34. prezidenta Spojených států

Dosáhnout každý den maximální produktivity není snadné a své o tom ví i ti nejúspěšnější. Proto si Dwight Eisenhower vytvořil systém, díky kterému dokázal eliminovat zbytečné činnosti a zaměřit se na to podstatné. Vy nyní můžete tento systém aplikovat na svůj život.
Dwight Eisenhower
Dwight Eisenhower

Ještě než se stal na dvě období 34. prezidentem Spojených států, byl Dwight Eisenhower slavným americkým pětihvězdičkovým generálem, který hrál hlavní roli při invazi spojeneckých vojsk do Evropy. Jako vrchní velitel koordinoval invaze v Severní Africe, Francii i Německu a stal se jednou z nejdůležitějších osobností druhé světové války.

Mezi vedením armády a své země byl ještě na několik let rektorem Kolumbijské univerzity a také šéfem severoatlantické aliance NATO. Ve svém prezidentském období se zasloužil o rozvoj dálničního systému ve Spojených státech, počátek internetu (DARPA) či pokrok v průzkumu vesmíru v rámci NASA. A kromě všech těchto činností si vždy dokázal najít čas na svůj oblíbený golf a olejomalbu.

Eisenhower měl až neuvěřitelnou schopnost zůstávat produktivní nikoli dny, ani měsíce, ale roky a celá desetiletí. Není proto žádným překvapením, že po mnoho let se podnikatelé, manažeři ale i vědci a umělci snažili přijít na to, jakým způsobem tento slavný Američan fungoval, aby stíhal všechny důležité činnosti.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
Nejnovější články