5 rychlých tipů, jak mít tu správnou náladu na networkingové akce

Ne vždy se nám chce potkávat nové lidi a povídat si s nimi

Známe to všichni moc dobře. Celý měsíc jsme v očekávání zajímavé akce, na kterou jsme pozváni a kde víme, že bude několik pro nás zajímavých lidí. Jenže jako naschvál, zrovna v den akce, máme spoustu práce a chuť dělat milion jiných věcí, jen ne se snažit zapůsobit na cizí lidi na nějaké akci, na kterou se nám vlastně ani tolik nechce.
Nevyhýbejte se networkingovým akcím, pomohou vašemu byznysu
Nevyhýbejte se networkingovým akcím, pomohou vašemu byznysu

Pokud se vám ještě nikdy nestalo, že byste zrušili účast na nějaké akci v den konání a ještě při tom trochu zalhali o svých opravdových důvodech, patříte mezi malou skupinu šťastných lidí. Ale pokud už se vám stalo, že zrovna úplně náhodou jste nemocní, musíte hlídat děti nebo jet pracovně mimo město, vítejte v klubu mnohem početnějším.

Vynechat akci není samo o sobě žádným velkým hříchem. Horší však jsou následné menší i větší výčitky svědomí a myšlenky na to, že pořadatel či ten kdo vás pozval, vaší chabé výmluvě pravděpodobně neuvěřil. Pozve vás vůbec ještě někdy? Budete mít ještě někdy šanci potkat lidi, kteří na akci byli? Neutekl vám kvůli tomu zajímavý obchod?

Abyste se tomuto destruktivnímu přístupu příště vyhnuli a vychutnali si jakoukoli networkingovou akci se vším všudy, máme pro vás pár tipů.

Přečtěte si také
Jak si zapamatovat jména bez větší námahy?
Stává se pro vás seznamovaní s novými lidmi hororem? Nemusí to být tak složité, jak se na první pohled může zdát
#1 Nakopněte se!

Podobně, jako to dělají sportovci před důležitým závodem, pusťte si svou oblíbenou hudbu, myslete na své dosavadní úspěchy, vzpomeňte si, proč jste vlastně s tím vším byznysem začali. Tím se dostanete do té správné namotivované nálady.

#2 Myslete na budoucnost

Myslete na to, jaké zajímavé lidi můžete na akci potkat a co všechno by se s nimi dalo domluvit. Pokud máte o akci bližší informace a víte, kdo se na akci bude vyskytovat, jsou takové představy velmi jednoduché. Představa toho, kam díky této akci můžete svůj byznys posunout, vám dodá potřebnou energii.

#3 Přátelé pomohou

Pokud si s sebou na akci můžete vzít doprovod, využijte to. Zavolejte přátelům, o kterých víte, že by pro ně taková akce mohla být zajímavá a pozvěte je. Mít na akci někoho, s kým se dobře znáte, vám dodá pocit jistoty. A pokud na akci doprovod není povolen nebo přátelé na akci nemají čas, dejte si alespoň rychlý sraz před akcí. Mluvit uvolněně s někým blízkým vám uvolní jazyk a nebude potom tak složité začít mluvit s někým cizím.

Přečtěte si také
Jak si udržet stávající klienty a úspěšně získávat i nové?
Máte problém s udržením a akvizicí nových klientů? Řiďte se našimi radami a problém se stane minulostí
#4 Nastavte si hranice

Řekněte si už před akcí, kolik času na ní chcete strávit. Optimální je hodina až dvě. Nikdo neříká, že nakonec nemůžete zůstat déle, pokud vás akce bude bavit, ale vědomí toho, že máte daný čas odchodu, vás uklidní a zároveň vám dodá motivaci k tomu si stihnout s někým zajímavým promluvit. Jednoduše akci pojmete efektivně.

#5 Afterparty

Tím navazujeme na předchozí bod. Naplánujte si zajímavý program po akci. Může to být opět setkání s přáteli, film, cokoli, na co se můžete těšit. Na akci díky tomu nebudete působit dojmem odevzdaného člověka, který celou akci přišel jen přežít a nemá žádný plán, ale ukážete, že jste efektivní a zaneprázdněná osoba, kterou musí být zajímavé poznat.

Networking je pro růst vašeho byznysu velmi důležitý a vy to určitě víte. Nenechte si už utéct jedinou příležitost k tomu, poznat nové lidi, nová místa a získat nové zkušenosti.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články