Studie odhaluje, co pomohlo německým self-made milionářům k úspěchu. Škola to není

Jaká je nejlepší cesta k majetku

Pokud jste doposud věřili tomu, že bez kvalitní soukromé školy a kontaktů na vysoká místa nemáte v byznysu šanci, průzkum Rainera Zitelmanna vám ukáže, že to tak vůbec není. I bez elitní školy se můžete vypracovat až na vrchol. Stačí vám k tomu několik základních faktorů, které Zitelmann popsal ve své knize The Wealth Elite.
Němečtí self-made milionáři vědí, jak vydělat eura
Němečtí self-made milionáři vědí, jak vydělat eura

Doktor Zitelmann měl v rámci svého výzkumu důkladné rozhovory se 45 self-made německými milionáři, jejichž majetek se počítá od 35 milionů do 1,15 miliardy eur. Na základě těchto rozhovorů pak sestavil ideální předpoklady pro to, aby se dotyčný stal úspěšným a bohatým člověkem.

Jak se ovšem čtenáři dozví, tito úspěšní lidé za své úspěchy mnohokrát nevděčí škole a dobrým známkám, ale častěji spíše tomu, že mají rádi kolektivní sporty nebo že už jako mladí zkoušeli různé druhy podnikání a prodeje.

Přečtěte si také
3 klíčové návyky, které mohou rapidně zvýšit kvalitu vašeho života
Zvládejte lépe všechny životní výzvy

Sportem ku zdraví. A penězům.

„Neexistuje žádná korelace mezi studiem a úspěchem, ti nejúspěšnější žáci nejsou nejbohatšími,“ říká ke svým závěrům Zitelmann.

Německý historik a sociolog naopak jako jednu z hlavních složek úspěchu self-made milionářů zmiňuje jejich psychologické nastavení.

„Existuje jednoznačná korelace mezi úspěchem těchto osobností a jejich povahovými rysy,“ říká Zitelmann.

A cestou k takovému správnému nastavení mysli a povaze může být například sport, který, jak Zitelmann zjistil, mají téměř všichni tito podnikatelé společný, protože se mu už od mládí věnují.

„Tito lidé se díky sportu naučili správně chápat svá vítězství. A co je důležitější, také své porážky. Dokáží na sebe vzít plnou zodpovědnost a nikdy neobviňují své okolí. Jako úspěšní podnikatelé nikdy neobviňují své konkurenty nebo situaci na trhu. Vždy si dokáží připustit svou vlastní chybu a poučit se z ní,“ popisuje Zitelmann.

Přečtěte si také
Gatesův trik na vybudování miliardového byznysu. Zkusíte to také?
Vybudovat velkou firmu není jen tak

Hlavně prodávat

V dobách studia tito lidé nezaháleli a bokem se snažili vydělávat. Nikoli však tradiční prací nebo brigádou za hodinovou mzdu, ale vlastním malým podnikáním či prodejem. Díky tomu si začali už v mladém věku pěstovat správné podnikatelské návyky.

„Co je nejdůležitější, tito lidé byli nějakým způsobem zapojeni do prodeje. A tato brzká zkušenost s prodejem a obchodem pro ně měla větší užitek, než škola, kterou vedle toho studovali,“ říká Zitelmann.

Jedenašedesátiletý autor své poznatky shrnuje tím, že self-made milionáři se ve svém životě jednoduše učili hlavně prací a činy, nikoli pouze čtením a teoretizováním. Díky tomu se u nich vyvinula ta správná podnikatelská intuice, která jim umožňuje rychle a efektivně se rozhodovat.

Zpovídané osoby mají navíc společné to, že přemýšlí jinak, než zbytek společnosti, nebojí se jít proti proudu a často říkají „ne“, protože znají hodnotu svého času. Rády také zkouší nové věci, a to i v pozdějším věku, protože jim to umožňuje i nadále růst.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články