Hlavně se nespálit! Jak si vybrat vhodného brokera v několika krocích – 2/2

Brokerova nabídka i váš investiční profil se musí potkat

Výběr toho správného brokera je jedním z nejdůležitějších počinů na počátku investiční kariéry. Možnosti jsou přitom poměrně široké, ne všechny společnosti však nabízejí relevantní a především adekvátně oceněné služby. Několik drobných kroků vám však pomůže se správně rozhodnout.
Nepodceňte výběr svého brokera
Nepodceňte výběr svého brokera

Proces výběru té nejvhodnější brokerské společnosti na základě předchozího pečlivého průzkumu rozhodně není něčím, co by investory nějak obzvláště lákalo či bavilo. Jedná se však o jeden z nejdůležitějších počátečních kroků na burze, který je třeba učinit. Rozhodně byste jej tedy neměli podceňovat, do budoucna vám totiž jeho správné provedení ušetří spoustu peněz i starostí. Tak by se daly stručně shrnout závěry první části tohoto dvoudílného článku.

Přečtěte si také
Hlavně se nespálit! Jak si vybrat vhodného brokera v několika krocích – 1/2
Nepodceňte důležitost výběru brokera

A nyní je čas se blíže podívat na vnitřní faktory výběru, jež jsou neméně podstatné.

Vnitřní faktory

Vnitřní faktory se týkají vás, tedy samotného investora, vaší osobnosti, cílů, představ a investičních možností. Je totiž nadmíru důležité, abyste byli schopni si už na začátku ujasnit své priority v investování, stanovit si rozumné limity a na tomto základě brokera vybírat.

V ideálním případě by se totiž měly vaše individuální potřeby setkat s nabídkou brokerské firmy. Ne vždy se to však podaří a není výjimkou, že burziáni po získání více zkušeností své rozhodnutí mění a přechází jinam. Je to však časově i technicky náročný krok, kterému je možno se vyhnout.

Na co se tedy při analýze „vlastního já“ zaměřit?

Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma

+ bonus 22 praktických tipů, jak okamžitě zlepšit váš život i byznys
Kniha
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Nejnovější články